school-4-kherson@ukr.net

14 Червня

Табір "Веселий дзвіночок"

Національно-патріотичне виховання

учнів у школі здійснюється комплексно (через навчальний процес, позакласну та виховну роботу, функціонування гуртків патріотичного та краєзнавчого виховання) і носить послідовний характер.

На виконання Законів України «Про освіту», «Про середню загальну освіту», Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, схваленої Указом Президента України від 25.06.2013 № 344/2013, Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої Міністерством освіти і науки від 27.10.2009 року № 375,відповідно до наказу управління освіти і науки м.Херсона, з метою утвердження патріотизму, зміцнення духовної та моральної єдності суспільства, у навчальному закладі визначено основні завдання військово-патріотичного виховання:

- утвердження патріотичних цінностей та поваги до історичного минулого України;

- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

- підвищення престижу військової служби;

- формування толерантного ставлення до інших культур та традицій;

- розвиток кращих рис українця як базової основи громадянина України;

- формування мовленевої культури та любові до української мови;

- прищеплення поваги до українських свят та традицій.

Виховна робота проводиться відповідно до річного плану роботи школи.

Традиційно новий навчальний рік розпочався з Першого уроку на патріотичну тему і був присвячений 25 річниці Незалежності України «Щоб у серці жила Батьківщина», адже національно-патріотичне виховання  є пріоритетним напрямом виховання підростаючого покоління.

ü Наказ про організацію роботи з військово-патріотичного виховання у 2017-2018 н.р.

Нормативно-правова база:

·        Основний закон – Конституція України (оголошення про призначення ЗС та інших військових формувань);

·        «Про оборону України» (система структур);

·        «Про Збройні сили України» (ЗС як ланка системи, яка відповідає за захист Вітчизни);

·        «Про прикордонні війська України»;

·        «Про соціальний та правовий захист»;

·        «Про воєнну доктрину України».

Відеоматеріали: телеканал «Скіфія» - обговорення навчальної програми курсу «Захист Вітчизни» (вересень 2015 р.)

Учні школи взяли  участь у:

-         міському конкурсі майстрів виразного читання «Моя країна – Україна» (подяка);

-         акції по запуску повітряних зміїв задля миру в Україні «Одне небо - один мир (подяка);

-         конкурсі агітаційних плакатів «Я хочу жити в правовій державі» (участь);

-          обласному заочному конкурсі малюнків «Перед очима нашими- палаючий образ захисника  Батьківщини»(участь);

-         участь у святкуванні 238 річниці м.Херсона  (Танцювальний  ансамбль «Фантазія» та   ансамбль «Української  пісні»);

-         обласному  заочному конкурсі на підтримку воїнів АТО «Душею прагнемо до миру»(участь);

-         заочному фотоконкурсі «Пам’ять», «Моя Україна» (результати очікуємо);

Наша школа кожного року бере участь в міських змаганнях. Так, у 2017 році стали призерами фінальної частини «Гри – Випробування 2017» і посіли ІІ місце.

Години спілкування :

-         «Патріотизм - потреба кожного українця»;

-          «Я - громадянин України і пишаюсь цим» ;

-         «Обряди  та традиції українців».

У школі працює краєзнавчий гурток (учитель Токаленко П.О.) та військово-патріотичні гуртки «Юний стрілок», «Влучний стрілок», «Захисники України» (учитель Буряковський Д.О.)

Профорієнтація до вищих військових

навчальних закладів

З метою формування позитивного ставлення учнівської молоді до військової служби та бажання служити в Збройних Силах України з учнями школи проведено роботу щодо навчання у ВНЗ військового профілю.

Дітей ознайомлено із закладами, умовами вступу, спеціальностями тощо.

У школі оформлено стенд з профорієнтації, на уроках «Захист Вітчизни» проведено бесіди з юнаками та дівчатами.

Учні школи брали участь у конкурсах  «Влучний стрілець» (участь), «Санітарних постів» (участь), конкурс снайперів за програмою військово-патріотичної гри «Випробовування -2017» (II місце),у змаганнях зі стрільби за програмою військово-патріотичної гри «Джура» (II місце), фізкультурному фестивалі «Козацький гарт» (участь) та у змаганнях з морського багатоборства (участь).

Юні краєзнавці школи взяли участь у міських та обласних семінарах, тренінгах, конференціях краєзнавчого напряму та у міських конкурсах «Козацькими стежинами» (IIIмісце), «Знавці міста Херсона» (подяка).

Збройні Сили України

1.   Участь у телерадіомарафоні на телебаченні «Скіфія». Бесіда на тему: «Україна – єдина країна»

2. Участь у  благодійному концерті, присвяченому підтримці пораненим воїнам АТО, які потребували лікування.

3.  Участь у благодійній акції-концерті, де була зібрана допомога сім’ям, у яких загинули рідні, виконуючи обов’язок у зоні АТО.

Заходи щодо відзначення в Україні Дня пам'яті героїв Крут

· Урок пам’яті «Герої національної української революції 1917-1918 р.р. Бій під Крутами» (11 кл.);

· Перегляд та обговорення документальної стрічки про борців за волю України під Крутами (9, 10 кл.);

· Підготовка та захист презентацій на тему: «Герої серед нас. Трагедія Крут» (11 кл.);

· Виставка творчих робіт учнів «Моє бачення бою під Крутами».

План заходів з національно-патріотичного виховання на 2016 – 2018 рік

План проведення тижня  національно – патріотичного виховання

План тематичних заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв голодомору та масових політичних репресій в Україні

ЗАХОДИ