Робота бібліотеки

Савченко Катерина Миколаївна

Херсонська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №4 Херсонської міської ради має славну багатолітню історію. Заснована в 1962році, вона стала осередком освіти й культури нашого району. Молодими прийшли сюди працювати чудові педагоги, які присвятили закладу десятки років самовідданої праці, вірного служіння благородній справі.

Одна з них - Савченко Катерина Миколаївна. Народилася 16 березня в смт. Велика Олександрівка. Після закінчення Бериславського педучилища у 1963 році вступила до Херсонського педінституту, який закінчила у 1968 році. Із 1967 по 2015 рік працювала вчителем української мови та літератури  в Херсонській загальноосвітній школі І – ІІІ ст.№4 Херсонської міської ради.

Старший учитель, спеціаліст вищої категорії. Відмінник освіти України, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України»,   Кавалер ордена «Іристон» осетино – аланської діаспори в Україні, Почесний Ветеран України.

У свій час очолювала літературний гурток «Струмок», гаслом якого стали слова: «Поети Херсонщини славлять свій рідний край». Оформила альбом - «Пісенний вінок Кобзарю». Друкувалася в журналі «Дивослово»,  альманасі «Степ»,  газеті «Джерела» та в іншій місцевій пресі.

Вийшли з друку збірки  поезії Катерини Миколаївни: "Які навкруги дива" (1997), "Камертон душі моєї" (1999), "Я – точка Вічності і Часу" (2000), "Пучка сміху" (2000), "На моїм порозі осінь..." (2001), "Пісня про матір" (2002), "Шевченкіана в прислів’ях і приказках"(2004),  "Осінні мелодії"(2004), "Таврійські небосхили" (2006), нарис "Незнищенне коріння правди» (2008),повість "А де ж батько, синку? " (2009), "Золото нетлінної душі"(2010), «Музика дощу»(2014), нарис «Нам бомби свої колискові співали»(2016), повість« Нескорений»(2017),та «Я хочу до мами» (2018).

Це -  талановита жінка, прекрасний педагог, поетеса,журналіст, справжній патріот своєї школи.

Зараз Катерина Миколаївна, не залишає свою запальну наполегливість. Багато років очолює  ветеранську організацію, організовує різноманітні заходи: «Свіча пам’яті», «Пам’ятаймо жертв  Голодомору», «День українського козацтва» та ін.  Відбуваються  в нашому закладі літературні вечори, на яких Катерина Миколаївна презентує свої книги, читає вірші, обговорює з учнями підняті в них Кожна зустріч Катерини  Миколаївни з учнями та педагогами закладу – це місток між минулим і сучасним, зв'язок поколінь, поєднання досвіду й нових ідей.

      

Ірина Дзюба презентувала книжку  «Пригоди феї Маргаритки»

27.11.2018 відбулась зустріч з молодою авторкою Іриною Дзюбою, яка завітала  до шкільної бібліотеки. Вона презентувала учням 2 – Б класу  свою першу фантастичну книжку  «Пригоди феї Маргаритки».
Під час заходу діти разом з пані Іриною збирали пелюсточки чарівної квітки з Країни фей та зачитували цікаві моменти з книги.

    

 

Година порад «Корисні звички -  твої сестрички»

28.11.2018 до шкільної бібліотеки завітала Крижанівська Н.М. співробітник Херсонської бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, яка провела годину порад «Корисні звички -  твої сестрички» для учнів перших класів. Діти відгадували загадки, розв’язували кросворди, пригадували основні складові здорового образу життя. Зустріч була цікавою та корисною.

    

Творча  зустріч з поетом Анатолієм Качаном

12 вересня 2018 року на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулась творча  зустріч 3 класу з дитячим поетом Анатолієм Качаном. Під час зустрічі він розповів про цікаві випадки зі свого життя, зачитав улюблені вірші, опубліковані у його збірках. Учні із задоволенням слухали поета та зацікавились його творчістю. На згадку письменник подарував учням школи №4 книжку лірики та ігрової поезії «За нашим садом грає море»

 

Відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста»

13.11.2017р для учнів 6-х класів була проведена відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста». Учні мандрували знайомими маршрутами  та дізнавалися про цікаві факти з життя видатних людей на чию честь  були названі ці вулиці. Школярам дуже сподобалась така незвичайна подорож. 

 

Відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо»

9.10.2017р для учнів 7-х класів була проведена відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо». Захід присвячений  125 річниці з дня народження  М. Цвєтаєвої. Працівники 21 бібліотеки розповіли учням про цікаві факти з життя  поетеси. Учні відкрили для себе невідомі сторінки біографії М. Цвєтаєвої та із задоволенням глибше познайомились з її творчістю.

Турнір юних природознавців «ЗООленд»

25.09.2017 для учнів 3-х класів було проведено турнір юних природознавців «ЗООленд». Мета заходу формувати у дітей гуманне ставлення до тваринного світу, ознайомити з рідкісними тваринами рідного краю, розвивати навички правильного ставлення до тварин. Захід був спрямований на виховання любові до братів наших менших, та розвиток почуття особистої відповідальності за долю тварин.

 

 

Ерудит-шоу «Пані Енциклопедія»

25.09.2017р. до шкільної бібліотеки завітала працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки,  і провела для учнів 5 класів ерудит-шоу «Пані Енциклопедія». Мета заходу узагальнити знання учнів про вміст енциклопедій та поглибити їхні знання учнів. Діти завзято відповідали на запитання вікторини та запам’ятали цікаві факти.

«Пам’яті тих, хто не повернувся додому»

20.02.2017року для учнів 10 класу був проведений реквієм, присвячений вшануванню пам’яті героїв  Небесної сотні «Пам’яті тих, хто не повернувся додому». Працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки ознайомили школярів  із історичним та суспільним значенням Революції Гідності, з хронологією мужності окремих героїв Небесної Сотні, розкрили суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм захисників України. Учням розповили і про тих героїв, які полягли, і про тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України сьогодні. Захід має патріотичну направленість, виховує національну свідомість,  розвиває бажання стати гідними громадянином України.

 

«Дерево мого роду»

6.02.2017 року  до учнів 7 класу завітали працівники ЦБС ім. Л. Українки з бібліотечної філій  15 та провели Family фест «Дерево мого роду». Мета заходу формувати в учнів родинні почуття, розширити та поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід та їх значення в житті людини. Навчити складати «родовідне дерево». Бібліотекарям вдалося пробудити у дітей пізнавальний інтерес до історії свого роду, творчу уяву, почуття любові й поваги до батьків, родини, гордості за свій народ, його історію, культуру татрадиції. Дітям дуже  сподобався захід.

«Кеш–флоу по-херсонські»

Для учнів 7 класів 6.02.2017року було проведено фінансову гру «Кеш–флоу по-херсонські ». Мета заходу мотивація підлітків стати більш фінансово обізнаними, соціально активними, навчити їх як правильно розпоряджатись своїми коштами. Учні із задоволенням приймали участь в різноманітних конкурсах відповідали на питання вікторини та вирішували  задачі на фінансову тематику.

«Соборність Українського народу»

23 січня 2017 року для учнів 9 класів була проведена історично – пізнавальна екскурсія  « Соборність Українського народу». Це було велике свято для українського народу, яке відбулось 22 січня 1919 року. На майдані святої  Софії було проголошено Злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Україну.  День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності земель. Тільки разом ми можемо досягти успіху, зробити нашу країну багатою та процвітаючою.

«Як козаки на Січі розважались»

12.10.2016 до дня українського козацтва для учнів 4-х класів була проведена гра «Як козаки на Січі розважались». Захід був спрямований  на те, щоб розширити знання учнів про Україну та її культуру, історію та звичаї. Під час спортивних змагань учні розвивали швидкість, реакцію, спритність та сміливість. Діти з великим задоволенням приймали участь в різноманітних розважальних конкурсах.

«Бажав я для скованих волі…»

Для учнів 7-х класів 3.10.2016.  відбулася відео розповідь «Бажав я для скованих волі…» до 160 річчя з дня народження І.Франка. На заході учнів ознайомили із творчим і життєвим шляхом видатного українського письменника. Учні із задоволенням прослухали цікаві факти із життя письменника та ще більше зацікавились його творчістю

Інформина «Україна на карті світу»

3.10.2016.в шкільній бібліотеки для учнів 5-х класів було проведено інформину «Україна на карті світу». Учням розповіли про найцікавіші міста нашої країни, разом з дітьми згадали ближніх сусідів нашої держави, переглянули відео ролик про Олешківські піски. 

 

«Бабин Яр - машина жаху»

27.09 2016 до 75 річчя трагедії у Бабиному Яру для учнів 10 класу був проведений урок - спогад «Бабин Яр - машина жаху». Учні школи дізналися про те, що  21-22  вересня 1941 року, тобто за тиждень до масових антиєврейських акцій, у Києві розпочався терор проти євреїв. Облави на них проводилися щодня. Німці та поліцаї зупиняли євреїв на вулицях, знущалися зі старих і хворих, за будь-який прояв непокори вбивали на місці. А з 29-31 вересня розпочала свою роботу страшна машина - Бабин Яр, яка забрала більше ста тисяч людських життів.

«Твої орієнтири у виборі книги»

26.09.2016 до школи завітав працівник Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки Мішаткина М.В., яка провела для учнів 5-х класів бібліотечну лоцію «Твої орієнтири у виборі книги». Вона розповіла про нові надходження до їхньої бібліотеки та продемонструвала  деякі з них. Діти з захопленням передивлялися книжки та мали змогу задати  працівнику бібліотеки різноманітні запитання. Зустріч пройшла в жвавій і веселій обстановці.

«Починаємо з зарядки»

26 вересня 2016р. в шкільній бібліотеці пройшов урок заклик «Починаємо з зарядки» для учнів 6 класу. На урок були запрошені керівник фітнес - клубу «Аврора» Шевченко Г.Г. та її помічники. Учні уважно прослухали лекцію Сербиной Е. про здоровий спосіб життя. Ще з більшим захопленням учні приступили до практичного заняття зі степ - аеробіки та джампінгу на батуті. Це заняття провила Данилевская Н. Учням дуже сподобався цей розвиваючий захід.

«Олешківські піски» 

25.04. 2016. до школи завітали представники Національного природничого парку «Олешківські піски» Лазарева А.Л та Єфремова В. Працівники парку розповідали учням 7-х класів про тваринний  та рослинний світ Херсонщини. Учні з цікавістю слухали про дивовижну пустелю Таврійського краю.

Презентація книжки К.М Савченко

20.04.2016 в шкільній бібліотеці відбулася презентація книжки «Нам бомби свої колискові співали…» херсонської письменниці, лауреата літературної премії ім. Б. Лавреньова, члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», члена Національної спілки журналістів України      К.М Савченко. Вона багато років працювала в нашій школі. Це Відмінник освіти України, кавалер ордена « Іристон» Осетино-Аланської діаспори в Україні...

Її книжка  присвячена учителям херсонської школи № 4,  дитячі роки яких випали на воєнні часи. Війна 1941-1945 років принесла українцям хвороби, знущання, голод, смерть. Багато дітей залишилися без батьків, без житла, тому змушені були самостійно шукати помешкання, їжу, одяг. Вони працювали за верстатами поруч із дорослими, не знаючи сну й відпочинку, деяких дітей вивезли на роботу до Німеччини.

В книжці зібрані спогади про страшну війну, яка увірвалась в їхні дитячі душі пекучим осколком, відібравши дитинство назавжди. 

 

На презентацію завітали вчителі школи, ветерани педагогічної праці, герої книжки Катерини Миколаївни, начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Думінська С.В., представники обласної громадської організації «Діти війни».