Робота бібліотеки

Міжнародний день птахів

За програмою ЮНЕСКО «Людина і біосфера» щорічно 01 квітня святкується Міжнародний день птахів. 02 квітня у шкільній бібліотеці відбулася зустріч учнів 2- В та 4- А класів з представниками національного природного парку «Нижньодніпровський» : Крючковою Т.М., Імприч Т.В., Бондар Ю.В.

Гості розповіли про історію свята птахів, ознайомили з видовим різноманіттям птаства рідного краю. Учасники взяли активну участь у вікторині «Упізнай птаха» та естафеті «Нагодуй пташок». Також школярі мали змогу ознайомитися з виставкою літератури про пернатих друзів «Пташиний переполох».

Цікава та пізнавальна зустріч сприяла розумінню школярів щодо необхідності гуманного ставлення до птахів, охорони та збереження навколишнього середовища.

олд

 

 

 

Бібліотечний урок  "Права та обов'язки юних користувачів Інтернету"

20 березня в шкільній бібліотеці  пройшов бібліотечний урок  "Права та обов'язки юних користувачів Інтернету". Інтернет – це можливість для самореалізації, саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання та дозвілля. Але разом з тим, в Інтернеті приховано досить багато небезпек  для дітей. З метою запобігання безпечного використання  Інтернетом, учні 6 – Б класу здійснили шість навчальних Інтернет - подорожей, розглянули основні права, обовязки, правила безпеки під час перебування в Інтернет – просторі.

 

орооло

Бібліотечна година «Правові орієнтири – для кожної людини»

11 березня для  5 – В класу  у шкільній бібліотеці була проведена бібліотечна година «Правові орієнтири – для кожної людини». Захід проводився з метою удосконалення правових знань та підвищення  правової культури учнів. Діти мали змогу віртуально зустрітися з казковими правопорушниками та взяти участь у вікторині про права людини.

ггшгшг

Хвилями інформаційного океану

 

26 лютого у шкільній бібліотеці пройшов інформаційно – бібліотечний урок «Хвилями інформаційного океану». На  уроці діти отримали інформацію про  інформаційну систему Windows та з’ясували, які «вікна відкриваються» на моніторі, та як відкрити електронне віконце до цікавих знань. Також дізнались про історію мультиплікації, перші анімації, перші українські мультфільми. Про це та багато іншого дітям розповідав працівник Інтернет – центру від Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки.

рор оло

лдл гшг

 

 

До Міжнародного дня рідної мови для учнів 5-Б  та 7–В класу бібліотекар  Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки підготувала цікавий інтерактивний захід – ерудит-гру «Рідна мова». Діти відповідали на питання та розгадували ребуси та загадки.

Кращим ерудитом - знавцем рідної мови став Гайдаров Руслан, який відповів на велику кількість  запитань. За глибоке знання української мови учень отримав у подарунок цікаву книжку.

жз  жз

20 лютого у шкільній бібліотеці для  учнів 5 – А класу проведено калейдоскоп порад «Я здоров’я бережу, сам собі допоможу». З учнями обговорили складові здоров’я людини, поняття гігієни, відповідальність за власне здоров’я, адже навички  здорового способу життя закладаються з дитинства. Діти із задоволенням брали участь  в грі «Доповни прислів’я», у вікторині «Так чи ні?». Учні переглянули мультимедійну презентацію «Це важливо знати». Яка справила на них велике враження.

роро  рор

 

 

 

15 лютого в шкільній  бібліотеці працівниками ЦБС центральної бібліотеки ім..Л.Українки бібліотечної філії №15 проведено в 9 – А класі Family фест «Родовідне дерево. Рід, родина, рідня». Мета заходу

розширити і поглибити поняття про склад сім'ї, її значення для людини, привернути увагу до історії свого роду. Заздалегідь діти підготували творчі проекти та презентували своїм одноліткам. Завдяки таким заходам діти вчаться шанувати свою рідину, землю, берегти пам’ять свого роду.

мими апап

 

Весело та радісно було 8 лютого у дитячій бібліотеці. Учні 1-Б класу побували на екскурсії, мали змогу познайомитися з бібліотечними скарбами. Діти зустрілися з цікавими, яскравими, книгами, газетами, журналами, книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, довідники, оповідання, романи, повісті. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від дітей. Екскурсію для дітей організували шкільний бібліотекар Ликова Л.В. та вчитель Гришаєва О. М. Багато школярів виявили бажання стати читачами бібліотеки.

рор  джд

   

31 січня учні 3-А і 3-Б класів відвідали Херсонську центральну дитячу бібліотеку, де подивилися виставу «Снігова королева» у виконанні дитячого театрального колективу «Ровесник».
Діти із захопленням, затамувавши подих, дивилися знайому казку. На сцені були не прості актори, а четверокласники. Вдало підібраний музичний супровід, пісні та хореографічні постановки допомагали юним акторам тримати у напрузі глядачів протягом всього спектаклю.
Найбільше емоцій викликав сюрприз, який чекав на дітей після вистави. Кожен глядач отримав від акторів у подарунок іграшку ручної роботи.
Ця поїздка надовго запам'ятається дітям!
Вчителі Голубченко Н.І. та Кузовенкова В.І. сподіваються на подальшу співпрацю з працівниками бібліотеки.

   

 

 

У світ чарівних українських казок

Казка - це дитинство людства і його мудрість. У світ чарівних українських казок завітали учні 2-А, 2-Г класів, на гру – вікторину  кращого знавця українських казок.  Учні виконували завдання, адже всі люблять і пам’ятають казки, які  чули в дитинстві.

fgf  rrt

День Соборності України

До Дня Соборності України в шкільній  бібліотеці  організовано книжкову  виставку  «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Завідуюча бібліотекою Ликова Л.В. розповідала  присутнім  про акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу, познайомила з книжковою виставкою,  що висвітлює тернистий шлях України до Соборності.  Відвідувачам бібліотеки  було запропоновано створити символічний ланцюжок єдності України за допомогою жовто - блакитних паперових сердець та  написати на них своє бачення щасливої та незалежної України.

klk sw

Савченко Катерина Миколаївна

Херсонська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. №4 Херсонської міської ради має славну багатолітню історію. Заснована в 1962році, вона стала осередком освіти й культури нашого району. Молодими прийшли сюди працювати чудові педагоги, які присвятили закладу десятки років самовідданої праці, вірного служіння благородній справі.

Одна з них - Савченко Катерина Миколаївна. Народилася 16 березня в смт. Велика Олександрівка. Після закінчення Бериславського педучилища у 1963 році вступила до Херсонського педінституту, який закінчила у 1968 році. Із 1967 по 2015 рік працювала вчителем української мови та літератури  в Херсонській загальноосвітній школі І – ІІІ ст.№4 Херсонської міської ради.

Старший учитель, спеціаліст вищої категорії. Відмінник освіти України, член Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України»,   Кавалер ордена «Іристон» осетино – аланської діаспори в Україні, Почесний Ветеран України.

У свій час очолювала літературний гурток «Струмок», гаслом якого стали слова: «Поети Херсонщини славлять свій рідний край». Оформила альбом - «Пісенний вінок Кобзарю». Друкувалася в журналі «Дивослово»,  альманасі «Степ»,  газеті «Джерела» та в іншій місцевій пресі.

Вийшли з друку збірки  поезії Катерини Миколаївни: "Які навкруги дива" (1997), "Камертон душі моєї" (1999), "Я – точка Вічності і Часу" (2000), "Пучка сміху" (2000), "На моїм порозі осінь..." (2001), "Пісня про матір" (2002), "Шевченкіана в прислів’ях і приказках"(2004),  "Осінні мелодії"(2004), "Таврійські небосхили" (2006), нарис "Незнищенне коріння правди» (2008),повість "А де ж батько, синку? " (2009), "Золото нетлінної душі"(2010), «Музика дощу»(2014), нарис «Нам бомби свої колискові співали»(2016), повість« Нескорений»(2017),та «Я хочу до мами» (2018).

Це -  талановита жінка, прекрасний педагог, поетеса,журналіст, справжній патріот своєї школи.

Зараз Катерина Миколаївна, не залишає свою запальну наполегливість. Багато років очолює  ветеранську організацію, організовує різноманітні заходи: «Свіча пам’яті», «Пам’ятаймо жертв  Голодомору», «День українського козацтва» та ін.  Відбуваються  в нашому закладі літературні вечори, на яких Катерина Миколаївна презентує свої книги, читає вірші, обговорює з учнями підняті в них Кожна зустріч Катерини  Миколаївни з учнями та педагогами закладу – це місток між минулим і сучасним, зв'язок поколінь, поєднання досвіду й нових ідей.

      

Ірина Дзюба презентувала книжку  «Пригоди феї Маргаритки»

27.11.2018 відбулась зустріч з молодою авторкою Іриною Дзюбою, яка завітала  до шкільної бібліотеки. Вона презентувала учням 2 – Б класу  свою першу фантастичну книжку  «Пригоди феї Маргаритки».
Під час заходу діти разом з пані Іриною збирали пелюсточки чарівної квітки з Країни фей та зачитували цікаві моменти з книги.

    

 

Година порад «Корисні звички -  твої сестрички»

28.11.2018 до шкільної бібліотеки завітала Крижанівська Н.М. співробітник Херсонської бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки, яка провела годину порад «Корисні звички -  твої сестрички» для учнів перших класів. Діти відгадували загадки, розв’язували кросворди, пригадували основні складові здорового образу життя. Зустріч була цікавою та корисною.

    

Творча  зустріч з поетом Анатолієм Качаном

12 вересня 2018 року на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулась творча  зустріч 3 класу з дитячим поетом Анатолієм Качаном. Під час зустрічі він розповів про цікаві випадки зі свого життя, зачитав улюблені вірші, опубліковані у його збірках. Учні із задоволенням слухали поета та зацікавились його творчістю. На згадку письменник подарував учням школи №4 книжку лірики та ігрової поезії «За нашим садом грає море»

 

Відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста»

13.11.2017р для учнів 6-х класів була проведена відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста». Учні мандрували знайомими маршрутами  та дізнавалися про цікаві факти з життя видатних людей на чию честь  були названі ці вулиці. Школярам дуже сподобалась така незвичайна подорож. 

 

Відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо»

9.10.2017р для учнів 7-х класів була проведена відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо». Захід присвячений  125 річниці з дня народження  М. Цвєтаєвої. Працівники 21 бібліотеки розповіли учням про цікаві факти з життя  поетеси. Учні відкрили для себе невідомі сторінки біографії М. Цвєтаєвої та із задоволенням глибше познайомились з її творчістю.

Турнір юних природознавців «ЗООленд»

25.09.2017 для учнів 3-х класів було проведено турнір юних природознавців «ЗООленд». Мета заходу формувати у дітей гуманне ставлення до тваринного світу, ознайомити з рідкісними тваринами рідного краю, розвивати навички правильного ставлення до тварин. Захід був спрямований на виховання любові до братів наших менших, та розвиток почуття особистої відповідальності за долю тварин.

 

 

Ерудит-шоу «Пані Енциклопедія»

25.09.2017р. до шкільної бібліотеки завітала працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки,  і провела для учнів 5 класів ерудит-шоу «Пані Енциклопедія». Мета заходу узагальнити знання учнів про вміст енциклопедій та поглибити їхні знання учнів. Діти завзято відповідали на запитання вікторини та запам’ятали цікаві факти.

 

 

 

«Пам’яті тих, хто не повернувся додому»

20.02.2017року для учнів 10 класу був проведений реквієм, присвячений вшануванню пам’яті героїв  Небесної сотні «Пам’яті тих, хто не повернувся додому». Працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки ознайомили школярів  із історичним та суспільним значенням Революції Гідності, з хронологією мужності окремих героїв Небесної Сотні, розкрили суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм захисників України. Учням розповили і про тих героїв, які полягли, і про тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України сьогодні. Захід має патріотичну направленість, виховує національну свідомість,  розвиває бажання стати гідними громадянином України.

 

«Дерево мого роду»

6.02.2017 року  до учнів 7 класу завітали працівники ЦБС ім. Л. Українки з бібліотечної філій  15 та провели Family фест «Дерево мого роду». Мета заходу формувати в учнів родинні почуття, розширити та поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід та їх значення в житті людини. Навчити складати «родовідне дерево». Бібліотекарям вдалося пробудити у дітей пізнавальний інтерес до історії свого роду, творчу уяву, почуття любові й поваги до батьків, родини, гордості за свій народ, його історію, культуру татрадиції. Дітям дуже  сподобався захід.

«Кеш–флоу по-херсонські»

Для учнів 7 класів 6.02.2017року було проведено фінансову гру «Кеш–флоу по-херсонські ». Мета заходу мотивація підлітків стати більш фінансово обізнаними, соціально активними, навчити їх як правильно розпоряджатись своїми коштами. Учні із задоволенням приймали участь в різноманітних конкурсах відповідали на питання вікторини та вирішували  задачі на фінансову тематику.

«Соборність Українського народу»

23 січня 2017 року для учнів 9 класів була проведена історично – пізнавальна екскурсія  « Соборність Українського народу». Це було велике свято для українського народу, яке відбулось 22 січня 1919 року. На майдані святої  Софії було проголошено Злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Україну.  День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності земель. Тільки разом ми можемо досягти успіху, зробити нашу країну багатою та процвітаючою.

«Як козаки на Січі розважались»

12.10.2016 до дня українського козацтва для учнів 4-х класів була проведена гра «Як козаки на Січі розважались». Захід був спрямований  на те, щоб розширити знання учнів про Україну та її культуру, історію та звичаї. Під час спортивних з