Робота бібліотеки

План заходів шкільної бібліотеки на 2020-2021 навчальний рік

Про перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2020/2021 навчальному році

План проведення місячника шкільних бібліотек

 

Вибір підрічників для 4 класів на 2021-2022 навчальний рік

Вибір підрічників для 8 класів на 2021-2022 навчальний рік

Вибір підручників для 7 класів на 2020-2021 навчальний рік

Вибір підрічників для 3 класів на 2020-2021 навчальний рік

 

 

22 травня Міжнародний день біологічного різноманіттярізноманіття

tttt

1939-1945 Пам'ятаємо, перемогаємо

шшшш

Посвята в читачі

мммм

Великоднє диво

vvvv

35 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС "На Чорнобиль журавлі летіли"

cccc

Бібліотечний урок "Час бути ЄКО, обмін зеленими звичками"

ffff

Шевченківські дні

bbb

150 років від дня народження Лесі Українки

оооо

Пам'ятай про Крути ......

ddd

 

130 років від дня народження Павла Тичини

fff

22 січня - День Соборності України

jjjjj

Джек Лондон "Народженний життям"

еее

Рейд - перевірка підручників за І семестр

кккк

 

"Різдва миттєвості чарівні"

нннн

 

"Теплі читання біля каміна"

ккккк

14 грудня - день вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС

Зимовий тест-драйв

 

Міжнародний день прав людини

 

До Дня пам’яті жертв Голодоморів

 

У шкільній бібліотеці була представлена книжкова полиця до Дня пам’яті жертв Голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років – саме його нині називають геноцидом українського народу.

ввввв

Книжкова виставка «Толерантність в казках народів світу»

Кожна людина унікальна і має свої погляди на життя, які вона визнає єдино правильними. Найважливіше у спілкуванні з людьми – визнати, що інша людина унікальна і бачить світ по – іншому і має на це право!

 

Протягом тижня нашим відвідувачам  бібліотеки була запропонована книжкова виставка  «Толерантність в казках народів світу», які на прикладі книжок – казок розповідають про толерантність.

898 565  787

 До Дня української писемності та мови.

                                                                         

                                                                            Мова – то цілюще джерело,

і хто не припаде до нього вустами,

                                                                         той сам всихає од спраги.

В.Сухомлинський

9 листопада у шкільній бібліотеці був розташований інформаційний тренд - банер до Дня української писемності та мови.  На тренд – банері були представлені «осучаснені»  відомі українські письменники: Леся Українка, Іван Франко, Тарас Шевченко, які  листувалися між собою в месенджері, обмінювалися селфі.

Також здобувачам освіти було запропоновано прочитати за допомогою QR-коду вислови українських письменників про мову.  

Мета серії креативних картинок — показати, що українська мова — жива і сучасна, вона розвивається разом із нами і  крокує в ногу з часом.

 P.S. Серії картинок взяті з  https://cutt.ly/JgN3PEJ, автор ілюстрацій Назар Дубів https://cutt.ly/OgN3XuZ

ппп ррр  ррр

 

Соціальний проєкт «Здай батарейку – врятуй їжачка»

За даними статистики щороку в Україну імпортується близько 300 млн елементів живлення. Якщо після використання всі вони потраплять на звичайний смітник,  екологічна катастрофа в майбутньому – неминуча! Тому шкільна бібліотека розпочала довгостроковий соціальний проєкт  «Здай батарейку – врятуй їжачка». Приймаються  відпрацьовані елементи живлення для здачі їх на відповідну утилізацію.

У Ваших приладах «сіли» батарейки – тоді Вам до нас.

ллл оооо оооо


Жити в стилі ЕКО – вчить бібліотека!

Історія людства нерозривно пов’язана з історією природи. На сучасному етапі питання цієї вічної взаємодії виросло в глобальну  проблему. Тому сьогодні, як ніколи, важливо виховувати  екологічну культуру підростаючого покоління.

Свою екологічно-просвітницьку діяльність бібліотека нашого освітнього закладу продовжила акцією «Жити в стилі ЕКО – вчить бібліотека!»

У холі було обладнано стенд з інформацією про вплив людини на навколишнє середовище. Тут діти з подивом дізнавалися про масштаби забруднення природи. Так, кожну хвилину в світі купується 1 млн пластикових пляшок, а одноразових пластикових пакетів протягом року використовується аж 5 трлн!

Бажаючі  мали змогу залишити фото-заклик до відвідувачів бібліотеки з проханням  звернути увагу на проблеми екології ,  пропонували альтернативи використанню пластика.

Такі акції  спонукають дітей відчути особисту  відповідальність за свою екологічну поведінку,  виховують небайдуже ставлення до природи.

 

щщщ    иииии  рррр


День бібліотворчості «Екологічний дизайн»

9 жовтня 2020 року відбулася осіння зустріч з вихованцями гуртка для дітей з особливими освітніми потребами «Сонце в долонях».

Бібліотекар Ликова Л. В. запропонувала учням сконструювати іграшку із вторинної сировини. Діти прийняли виклик. Вони  із задоволенням та наснагою взялися до роботи.  Результатом  творчої колективної діяльності стала  чудова фігурка чарівного коника в стилі ЕКО, яка нині прикрашає читацьку залу.

 

 

ооо   оооо

Бібліотечний бульвар «Будь планеті другом»

13 жовтня 2020 року учні 4–Б класу на бібліотечному бульварі зустрілися з представником Херсонської обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки Юлією Сургай. Між співрозмовниками відбулася важлива бесіда про вплив людини на природу, про екологічні проблеми та катастрофи. Гостя цікаво, неопосередковано, через гру підвела дітей до висновку, що Земля – наш спільний дім, і кожен несе відповідальність за збереження порядку в ньому, що тільки спільними зусиллями мизбережемо нашу прекрасну планету. 

оооо  ххх

Дублер-шоу «Бібліотекар на час»

Традиційно  1 жовтня, у день  відкриття  місячника шкільних бібліотек, наш заклад проводить дублер- шоу «Бібліотекар на час». Під час заходу активні відвідувачі мають змогу спробувати себе в ролі бібліотекаря на абонементі.

Ось і цього року учасники гри, неначе справжні бібліотекарі,обслуговували читачів, допомагали їм у пошуку книжок. Усі юні бібліотекарі успішно впоралися з цікавою  роллю, поставилися до бібліотечної роботи з відповідальністю та натхненням.

аааа

Бібліоподорож «Мандрівка чарівним містом»

 

01.10.2020 року вперше  в цікаву подорож до шкільної бібліотеки відправилися здобувачі освіти других класів.

Завідуюча  бібліотекою Ликова Л.В. познайомила учнів з книжковим фондом, провела захоплюючу екскурсію  книжковими та тематичними виставками, що представлені в читацькій залі. Діти дізналися про  правила поведінки в бібліотеці, повторили, як користуватися книгою.

 Радісно, емоційно було в цей день у книгозбірні! Тепер щодня чекаємо користувачів, які поповнили ряди читайликів нашої бібліотеки!

ггггг ррр

 

Бібліотечний урок «Живи без шкоди для природи. Екологічні хрестики-нулики»

 

    Недалекий той час, коли сьогоднішні хлопчики й дівчатка стануть дорослими людьми, і на їх плечі ляже відповідальність за життя нашого суспільства, за долю всієї Землі. Ось чому дуже важливо виховувати в кожному з них почуття любові до природи, повагу до всього живого, здатність передбачати наслідки своєї поведінки в навколишньому середовищі.

06.10. 2020 року в шкільній бібліотеці для учнів 3-А, 3-Б,5-Б класів було проведено екологічну гру «Живи без шкоди для природи. Екологічні хрестики-нулики».

Це була своєрідна дуель між двома командами , «Хрестиками» і «Нуликами», на які розділилися присутні.

Гра складаласяз дев’яти категорій : «Зроби правильний вибір», «Ану, відгадай», «Естафета з букв» та ін. Отримавши ігрові поля, учасники ставили відповідні значки за правильні відповіді на питання про природу та екологію, демонструючи при цьому   блискучі знання, нестандартне мислення, кмітливість та  волю до перемоги.Тому зустріч пройшла весело, цікаво, на одному диханні. 

мммм олол

 

Зустріч з представникамиНПП«Нижньодніпровський»

«Осінніспостереження заптахами»

 Відлітають птахи

Відлітають птахи в теплий край, в теплий край,
З ними піснязлітаєжурлива,
Золотаво-червонийзадумався гай,
Похилилась калина вродлива.

Зажурилась вона у осінній красі,
Жовте
листя тремтить, опадає,
З неба линуть до нас журавлів голоси
Так, що
серце на мить завмирає.

Завмирає
серденько, сумує й болить,
В тиші
сонячній верби зітхають,
Співсумний небесами на крилах
летить –
Рідний край журавлі
залишають.

 

Олександр Єрох

 

А чи знаєте Ви, що з ініціативи товариств охорони птахів у світі відзначають Міжнародні дні спостереження за пернатими, мета яких  – привернути увагу до цих представників фауни, до проблем  їх збереження?  Адже внаслідок діяльності людини, забруднення довкілля чисельність деяких видів значно зменшується або знаходиться під загрозою зникнення.

    Мільйони пернатих  зараз залишають Європу і направляються до місць зимівлі, тому восени можна побачити багато птахів, навіть рідкісних, «червонокнижних».

    07.10.2020 року до 5-А класу завітали представники НПП «Нижньодніпровський» Крючкова Т.М. та Бондар Ю.В. Тема зустрічі – «Птахи з’єднують наш світ».

Разом з гостями учні вели серйозну розмову про те,яке значення мають перелітні птахи, як вони пов’язують різні куточки нашої планети, з якими ризиками для існування стикаються, обговорювали чинники, що призводять до зменшення кількості птахів в Україні та світі.

А ось голосова вікторина пройшла напрочуд весело. За аудіозаписомучні  визначали, голос якого птаха почули.

Цікавим та пізнавальним був конкурс  на кращого знавця пернатих. Діти дізналися про птахів-рекордсменів, навіть  порахували скільки учнів можна було б сховати під крилами орлана-білохвоста.

Дякуємо нашим гостям, Крючковій Т.М. та Бондар Ю.В.,  за спілкування, за небайдужість до дітей, до природи, до своєї справи!!!

 

P.s.  Слід зазначити, що протягом тижня в бібліотеці проходила виставка цікавих фактів про горлицю звичайну, яка стала птахом року – 2020.

шшш  лдлдл

ЗА КРОК ДО ПЕРЕМОГИ

Інтелектуальний турнір  «Ігри патріотів Херсонщини - 2020»

Щиро вітаємо нашого  переможця  Тележенко Владислава, який отримав дипломом ІІ ступеня у ІІ турі обласного інтелектуального турніру «Ігри патріотів Херсонщини - 2020»

Бажаємо не зупинятися на досягнутих результатах та зростати творчо й інтелектуально.  

аааа

 

 

«Життя присвячене Олімпу»

      Протягом тижня у шкільній бібліотеці  представлена тематична поличка «Життя присвячене Олімпу». Завітавши до бібліотеки відвідувачі  можуть  ознайомитись з історією Олімпійських ігор, становленням та розвитком сучасного олімпійського руху та дізнатись, як олімпійські чемпіони долали нелегких  шлях до олімпійського п’єдесталу.

klk

 

 

Інформаційна година «Історія виникнення комп’ютерних ігор»

       Сучасним дітям подобається грати в комп’ютерні ігри. А яка історія їх виникнення, чи можуть вони бути корисними? Відповіді на ці питання шукали учні 5- А,5 -Г, 7 -А  класів  під час бібліотечного уроку, що відбувся для них 22 вересня.   

       Незважаючи на побічну належність до історії, комп’ютерні ігри за певних умов можуть стати союзником учня. По?перше, комп’ютерна гра надає можливість пережити «реальність» історичної події та часу. За цим відчуттям може виникнути інтерес до вивчення певного періоду чи особистості. Результатом може стати прагнення учня звернутися до спеціальної історичної літератури, а, отже, й формування більш повних та історично правдивих образів про минуле.

 

      Учні впевнилися, що за умови дотримання  обмежень щодо часу, проведеного за комп’ютером, більшість ігор, зміст яких відповідає  віку дитини,  дійсно можуть стати відмінним помічником у процесі навчання. 

kkk  kkkk

 

«Безпечний рух – твій вірний друг»

Сучасний світ дуже складний, у ньому багато непередбачуваних  ситуацій.  Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на небезпеку. А щоб лиха не сталося,  слід уміти розпізнавати дорожні  знаки, знати  дорожні правила,  щоб завчасно скористатися знаннями   для своїх подальших дій.

У рамках місячника безпеки дорожнього руху  шкільна бібліотека організувала  постійну інформаційну  поличку «Безпечний рух – твій вірний друг», де діти можуть повторити правила дорожнього руху.  

Маленьким відвідувачам також пропонується взяти участь  у різноманітних цікавих і надзвичайно повчальних іграх: «Хто перший збере світлофор», «Цікаві знаки»,  «Червоний, жовтий, зелений!».  Граючись, діти практично засвоюють правила поведінки учасників дорожнього руху. 

ииии рр

ооо  тттт

 

 

Книжкова виставка «1939-1945 пам’ятаємо, щоб жити»

З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни 1939 -1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.

Щиро вітаємо всіх зі святом та запрошуємо переглянути нашу книжкову виставку «1939-1945 пам’ятаємо, щоб жити»

 

«Відкрита долоня моєї землі»: книжкова виставка 21.04. - День довкілля. 22.04.- Всесвітній день Землі.

«Збереження навколишнього

середовища – справа кожного».

                             Поль Елюар.

 

       День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98. В 2020 році Український День навколишнього середовища (День довкілля) припадає на 21 квітня.

   Початок цього свята поклала Всеукраїнська акція «Дерево - Життя», яка проводилася в 1997-1998 роках в третю неділю квітня, згідно з Указом президента України, і полягала в залученні населення держави до благоустрою та озеленення територій. Офіційно свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року.     

         У 2020 році  22 квітня відбудеться ювілейний 50-й День Землі. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який наприкінці XIX століття запропонував встановити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Міжнародним свято було оголошено в 1990 році, в Україні відзначається з 1992 року. У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити  дерево.

      Глобальні екологічні проблеми, винищення планети… Увесь світ має об’єднатися, щоб не допустити катастрофи. А отже – розуміти вплив власної поведінки на екологічну ситуацію планети та щоденно змінювати стан довкілля на краще. Бути еко свідомим!

 Пропонуємо нашим відвідувачам  перегляд пізнавального відео про сортування сміття.

https://www.youtube.com/watch?v=91OM9aZLxyg

 

    А тепер давайте зіграємо у гру  «Знайди сміттю будиночок», щоб закріпити  навички правильного сортування сміття.

Підкажіть тваринці вид сміття

https://www.abcya.com/games/recycling_game

Допоможіть заводу не руйнувати планету

https://www.turtlediary.com/game/recycling-waste.html

Допоможіть мавпочці схопити якомога більше сміття

https://kids.nationalgeographic.com/games/action-and-adventure/recycle-roundup-new/

Приберіться у кімнаті та врятуйте планету!

https://1c7951e0f713f82c10d3-9c5e6fbd2c9d828eb37b6bf0399bddd6.ssl.cf1.rackcdn.com/clean-green/index.html

 

 ллллл  ддддд

       

             Чорнобиль... Це 35 тисяч забраних життів, це мільйони людей, які постраждали від радіації. Це виведена з господарського обігу частина території України - мертва зона в

2712 кв.км. «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі», таку назву має книжкова виставка в нашій бібліотеці, яка розповідає про жахливі квітневі дні 1986-го року.

 

       Перший фільм прийнято вважати «Чорнобиль – Хроніка важких тижнів»(1986), який демонстрували у 132-х країнах світу.

 «Чорнобиль – Хроніка важких тижнів»(1986)

 

https://www.youtube.com/watch?v=KvhBqstaUXc&t=799s

Дивимося фільми - готуємось до ЗНО з української літератури

Список екранізацій, біографій письменників та короткі перекази творів української літератури

(за програмою ЗНО-2020)

 

УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Маруся Чурай

Маруся Богуславка (1966)  Мультфільм

https://www.youtube.com/watch?v=Yvm6dtaO_DI

 

"Засвіт встали козаченьки"

https://www.youtube.com/watch?v=f_Ky4P76Lig

Історичні пісні "Чи не той то Хміль" та "Ой Морозе, Морозенко" https://www.youtube.com/watch?v=O4IGZbYAOfA

 

Балада "Ой летіла стріла"

https://www.youtube.com/watch?v=4bbczgCG_4U

 

ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

 

«Повість минулих літ»

https://www.youtube.com/watch?v=4TjmpsdO0GQ

 

Літописець Нестор

https://www.youtube.com/watch?v=0o2vh-AqM8c

 

«Слово про похід Ігорів» короткий переказ

https://www.youtube.com/watch?v=BdZp3yX5YR0

 

Григорій Сковорода

"Бджола і Шершень", "Де лібертате", "Всякому місту - звичай і права"

https://www.youtube.com/watch?v=z6BQEQBFSfM

 

ЛІТЕРАТУРА КІНЦЯ ХІІІ-ПОЧ.ХХ СТ.

 

Іван Котляревський

«Енеїда» короткий сюжет

https://www.youtube.com/watch?v=