Робота бібліотеки

План заходів шкільної бібліотеки на 2019-2020 навчальний рік

План проведення місячника шкільних бібліотек

 

«Єднання заради Незалежності»

20.01.2020 року для учнів 10 класу в бібліотеці закладу  проведено історичний квест з нагоди 101- річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки під назвою «Єднання заради Незалежності».  Під час гри команди розв’язували  логічні завдання, ребуси,  шукали відповіді на запитання з історії, народознавства, географії.  Переможцем стала команда, капітаном якої був Воробйов А. Ії представники отримали у нагороду копію артефакту, що засвідчує Акт Злуки УНР і ЗУНР.

Протягом тижня в бібліотеці буде тривати  книжкова виставка- привітання «З Днем Соборності, Україно!»

;';   jkj

hjhjh   kj

Cвіт чарівних українських казок

20.01.2020 року учні 2-А класу здійснили чергову подорож у світ чарівних українських казок. Протягом уроку діти вчилися впізнавати  казки,   головних  героїв та предмети, про які йшла мова у творах. Мета цієї зустрічі:  зацікавити дітей змістовною грою, стимулювати читацький інтерес  до цього жанру, адже кожна казка – це цікавий, неповторний світ людської мудрості.

hjh  lkkkll

uyuuyu

 

Вікторина  «Народна скарбничка»

Напередодні відзначення знакового в історії  України свята – Дня Соборності – у бібліотеці закладу для учнів 3-А,3-В,4-В,4-Г класів було проведено вікторину  «Народна скарбничка».

Завідуюча бібліотекою  Ликова Л.В. та бібліотекар Херсонської  обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки  Сургай Ю.О. підібрали цікаві пізнавальні питання, відповідаючи на які, школярі пригадали відомі їм українські звичаї та традиції, поглибили знання про символи держави.

 

Такі зустрічі опосередковано, без повчань, під час гри вчать дітей поважати минуле свого народу, пробуджують бажання знати більше про історію рідної землі.

kkkk  ;;;

llll    uuuu

 

 

kjkk

 

Бібліотечний урок: гра - подорож «Із чого починається книга»

17 грудня для учнів 3 – Б бібліотекарем школи Кирпою В.Д. було проведено цікавий, пізнавальний бібліотечний урок:  уявну гру - подорож «Із чого починається книга».

Мандруючи чарівним містом, школярі знайомилися зі структурою книги, згадували її складові частини, вчилися вибирати книги для читання.

 

Такі зустрічі є дуже важливими, бо вони дають дітям можливість кожного разу з новою силою відчути велич і значення друкованого слова, мотивують їх до читання.

рор ттт

 

До шкільної бібліотеки вперше завітав Львівський  дитячий письменник - фантаст, а також сценарист мультиплікаційних фільмів Тарас Микитчак

13 грудня 2019 року до шкільної бібліотеки вперше завітав Львівський  дитячий письменник - фантаст, а також сценарист мультиплікаційних фільмів Тарас Микитчак. Гість привіз не тільки масу дивовижних історій, але й узяв із собою загадкову піраміду з картонних горщиків, де, виявляється, оселилися підступні Злидні: Горе, Лихо, Біда, Хвороба, Примха, Заздрість та інші шкідливі чоловічки з неприємної тринадцятки  із серії книжок "Джемеленя". Автор розповів дітям про них, і допоміг знайти  відповідь на запитання, як же їх позбутися, а ще краще не впустити в наше життя. На цьому заході були присутні 3–Б, 4-А, 4-Б класи.

Розмова вийшла веселою та фантастичною.

Дякуємо пану Тарасові за незабутні враження і теплу зустріч!!!

ввв иии ииии

 

 

Книжкова виставка «16 днів проти насильства»

З 25 листопада до 10 грудня в шкільній бібліотеці демонструється книжкова виставка «16 днів проти насильства». Ознайомлення з її матеріалами допомагає відвідувачам поглибити знання про прояви та форми насильства. Обізнаність з цього питання сприяє виробленню умінь виявляти це негативне явище і протистояти йому. Для того, щоб пробудити в учнів бажання жити в середовищі вільному від зла, було, також, проведено акцію «Наші долоньки проти насильства».

лщл лщл

лщл  бдбд

Бібліотечний урок «Страчені голодом: 10 книг про жертв голодоморів»

Голодомор - ця тема традиційно на слуху наприкінці листопада, коли українці вшановують пам'ять про жертв однієї із найбільших трагедій у своїй історії.

Про ті події вже написано багато наукових праць, книг, статей.  А втім, як і раніше, вона залишає багато таємниць, і запитань інколи більше, ніж відповідей.

25.11.2019 р. для учнів 8 – Б класу завідуюча бібліотекою Л.В. Ликова  провела бібліотечний урок «Страчені голодом: 10 книг про жертв голодоморів», до якого  підготувала короткий огляд книг, які можуть допомогти розширити знання про голод, його жертв і тих, кому вдалося вижити.

ппп  мммм

 

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та

Революції Гідності 2013 року.

В шкільній бібліотеці для учнів освітнього закладу експонується книжкова виставка – пам'ять «Три колоски, закуті дротом». На виставці представлена художня література, фотографії та публікації.

оло    зззз 

Бібліотечне кулінарне бістро «Секрети китайської кухні»

2019 рік проголошено роком Китаю в Україні.

Протягом віків Китай здавався далеким, зачиненим царством з дивовижними законами, але наразі двері в  цей  незвіданий світ відчинилися, і країна стала привертати до себе все більше і більше уваги.  Ось і для 6 –А класу 11листопада 2019 року було організовано роботу  бібліотечного кулінарного бістро «Секрети китайської кухні». Незвичайний за формою захід,  мета якого сприяти вихованню поваги до культури інших країн, проведено шкільним бібліотекарем Ликовою Л.В. та бібліотекарем Херсонської дитячої філії №21 Носовою І.О.

Відвідувачі незвичайного бістро ознайомилися з традиціями чаювання в Китаї, цікавими фактами про цей напій, а також дізналися багато нового про історію та культуру країни, що подарувала світові чимало винаходів,  якими ми всі користуємося і по цей день.

аааа   аааааа

 

 

День української писемності та мови

День української писемності та мови був встановлений указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - автора «Повісті временних літ», послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.

    Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Усіх бажаючих ознайомитися з виданнями, представленими  на тематичній виставці, чекаємо в бібліотеці!

 

ппп  чччч

"Знайомтесь - мистецтво"

23.10.2019 року в шкільній бібліотеці для 3-А, 3-Б, 3-В та 4-А класів пройшов пізнавальний захід " Знайомтесь - мистецтво". У ігровій формі учні поглибили знання про різні види мистецтва, мали змогу відчути себе справжніми художниками, коли  намагалися створити малюнок, наслідуючи рухи майстра, раділи, бо  все вдалося. Усім було весело й цікаво! Дякуємо організаторам за нову зустріч з чарівним світом мистецтва!

тт ттт

 

Хто найкраще прорекламує книгу, як не її творець

 

22.10.2019 року в бібліотеці відбулася ранкова зустріч учнів 9 класу з талановитою та успішною херсонською літераторкою Юлією Чернієнко. Письменниця презентувала свою   книгу «Помста», що одержала  друге місце в Міжнародному літературному конкурсі "Крилатий лев". Повістує цей твір про підлітковий булінг, про дорослу байдужість.  Тому під час невимушеної бесіди авторка не тільки відкрила секрети написання книги, а й довела, що в ній порушені важливі для підлітків питання, що завжди  можна знайти вихід.  Зустріч вдалася  напрочуд  теплою, дивовижною, тому й час її пролетів непомітно. Щиро вдячні Ю.Чернієнко за її творчість, та небайдужість до проблем сьогодення.

пп ааа

ммм

 

Літературно – поетична зустріч з відомим поетом та письменником О.В.Олексюком

18.10.2019 року в 4 –Б класі відбулася літературно – поетична зустріч з відомим поетом та письменником О.В.Олексюком. Основною метою заходу було не тільки знайомство дітей з творчістю письменника, а й залучення їх до читання. Година приємного спілкування та читання промайнула дуже  швидко…

 

На згадку про зустріч письменник подарував шкільній бібліотеці літературно – просвітницький альманах «Голопристанська Litterra», де залишив свій автограф. Сподіваємося, що спілкування з Олегом Васильовичем залишило в дитячих серцях тепло і радість, адже насамкінець учні щиро побажали гостю  натхнення, творчих успіхів та вдячних читачів.

ааааааа

Вікторина «Козацькому роду нема переводу»

09.10.2019  у 6-А класі  жваво і цікаво пройшла вікторина «Козацькому роду нема переводу». Діти активно відповідали на всі запитання, пов’язані з історією козацтва. Наприкінці учні мали змогу ознайомитися з виставкою книг,що  присвячені до Дня козацтва.

ввв  ввв

 Вікторина «Правила дорожні - не слова порожні»

08.10.2019 для 2-В,3-Г,4-В,4-Г класу  пройшла вікторина «Правила дорожні - не слова порожні».  Учні мали можливість повторити правила дорожнього руху, закріпити знання безпечного поводження на дорозі, перевірити свої навички у вирішенні нестандартних ситуацій на дорозі та вміння застосовувати знання з правил дорожнього руху на практиці. А підсумком уроку став перегляд мультфільмів, в яких казкові герої вивчали дорожню абетку.

ннн ааа

Смайл – опитування «Які емоції Ви відчули, коли відвідали бібліотеку?

Протягом тижня з 30.09 - 04.10 у шкільній бібліотеці відбулося  смайл – опитування «Які емоції Ви відчули, коли відвідали бібліотеку?  Всім бажаючим було запропоновано вибрати смайлики : радість, подяку, здивування, розчарування, злість, ніяких емоцій.  Обраний ними смайлик потрібно було опустити в коробку для голосування.  У результаті  60% респондентів вибрали   «смайлик радісний» ,  20 % - «смайлик-подяку».  Отже, користувачі  позитивно оцінили  діяльність шкільної бібліотеки.  Дякуємо всім читачам за високу оцінку нашої роботи!

роро

Дублер-шоу "Бібліотекар на годину"

Цікаво та весело промайнули години для відвідувачів , які завітали до бібліотеки 03 жовтня. Вони  із задоволенням провели час на дублер-шоу "Бібліотекар на годину". Учасники гри , як справжні бібліотекарі, обслуговували читачів, допомагали в пошуку конкретних книжок. Усі юні бібліотекарі успішно впоралися з цією роллю, віднеслися до бібліотечної роботи з відповідальністю та натхненням. 

 здздллл

Зустріч «Бумеранг добра та дружби»

01.10.2019 року до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек бібліотекарем  Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки Сургай Ю.О. та шкільним бібліотекарем Ликовою Л.В. для учнів  2-А, 2-Б, 3-Б  класів було проведено зустріч «Бумеранг добра та дружби». Участь у різноманітних іграх, розгадування загадок та ребусів допомогли дітям не тільки з’ясувати сутність понять добро та дружба, а й  зрозуміти, як  розвивати почуття доброти, чуйності, милосердя,  як уникати злих учинків. Наприкінці уроку  діти виготовили смайлики з побажаннями   і подарували їх своїм друзям. 

пп   ллл


Турнір «Ігри патріотів Херсонщини»

У шкільній бібліотеці разом з працівником Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім.. Дніпрової Чайки  у 8 – Б класі був проведений інтелектуальний турнір в рамках обласного турніру «Ігри патріотів Херсонщини»,  у якому були представлені запитання присвячені історії нашого краю, пам’ятникам та пам’ятним місцям Херсонщини, зокрема тема була присвячена козацькій добі в історії Херсонщини. Переможницею серед класу стала Садовська Вікторія.

в  тотБібліотечна година

У 6 – Б класі  відбулась бібліотечна година, де учні з’ясували сутність понять «здоров’я» та здоровий спосіб життя.

ииа

Виставка «Олімпійський рух в Україні»

Протягом тижня у шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Олімпійський рух в Україні», де учні мали можливість ознайомитись з досягненнями українських спортсменів в олімпійських іграх. Читачі бібліотеки молодшої школи прийняли участь у змаганні «Олімпійський лабіринт», де мали змогу позмагатись на спритність та увагу.


аап