Профорієнтаційна робота

Профорієнтація учнів

ПЛАН

проведення профорієнтаційної роботи у 2018/2019 н. р.

 Назва заходу

Термін проведення

Відповідальні

Проведення тижнів  профорієнтації

Листопад 2018 р

Лютий 2019 р

Ступка О.В.

Виставка малюнків та плакатів «Моя майбутня професія»

Листопад 2018

Лютий 2019 р

Ноздріна О.В.

Зустріч з представниками ВНЗ та ЗПТО.

Упродовж року

Ступка О.В.

Оновлення класних куточків «Профорієнтація учнів»

До 01.11.2018 р

Класні керівники

7-11 кл

Бесіди та години спілкування з учнями щодо вибору професії

Упродовж року

Класні керівники

5-11 кл

Екскурсії на підприємства,  до ВНЗ та ЗПТО.

Упродовж року

Класні керівники

9-11 кл

Бесіди з батьками щодо правильного вибору професії їхніми дітьми

Упродовж року

Овчаренко І.В.

 

Анкетування учнів 9-11 класу  щодо готовності  учнів до вибору професії

До 01.11.2018 р

Овчаренко І.В.

Відвідування Днів відкритих дверей у ВНЗ та ЗПТО

Упродовж року

Ступка О.В.

Створення профорієнтаційного стенду «Профорієнтація 2018-2019 н.р»

Листопад 2018 р

Ступка О.В.

Вибір майбутньої професії, це завжди неабияка відповідальність! Тому 11 клас 17 грудня відвідав загальноосвітній заклад №41, у якому відбувся профорієнтаційний захід, організатором якого була Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. 

За допомогою презентації учні дізналися, що це - вищий військовий навчальний заклад Міністерства оборони України, який здійснює підготовку військових фахівців і студентів з вищою освітою за спеціальностями командного, інженерного та гуманітарного фаху для механізованих, танкових, інженерних, ракетних військ і артилерії, артилерійської розвідки а також фахівців виховної роботи та музичного мистецтва. 

Національна академія сухопутних військ поєднує у собі традиції класичної європейської та вітчизняної військової школи, творче застосування сучасного досвіду підготовки військових фахівців передових країн світу. Важливим напрямком діяльності Академії Сагайдачного є міжнародне військове співробітництво. 

До складу Академії входять: 4 факультети (факультет бойового застосування військ, факультет ракетних військ і артилерії, загальновійськовий факультет, факультет підготовки спеціалістів бойового (оперативного) забезпечення), Військовий коледж сержантського складу, Навчально-науковий центр мовної підготовки, Науковий центр Сухопутних військ, навчальні центри та військові частини забезпечення.

Ми пишаємося офіцерами та курсантами, які є учасниками антитерористичної операції на сході України. Велика кількість офіцерів, які навчалися в Академії Сагайдачного, за проявлені під час війни мужність, відданість військовій присязі та героїзм нагороджені державними відзнаками, в тому числі удостоєні звання Героя України. 

уку

Вибір професій – надзвичайно важлива й відповідальна справа, від нього залежить, чи реалізує людина себе в житті, чи буде щасливою й забезпеченою. В Херсонській загальноосвітній школі   І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Колектив освітнього закладу переконаний: - готуватися до вибору професії учнів необхідно заздалегіть.

27-28 листопада 2018 року учні 8-А та 9-А класів Херсонської загальноосвітньої школи №4 Херсонської міської ради брали участь в інноваційному проекті з профорієнтації учнівської молоді «ПрофіJump», запроваджений за ініціативи Херсонського обласного центру зайнятості та спортивного сімейного розвивального комплексу «JUMP PARK». Проект поєднав інтелектуальні й матеріальні ресурси щодо ознайомлення з сучасним попитом на професії та формування відповідального ставлення учнівської молоді до планування майбутньої кар’єри.

Під час перебування в «JUMP PARK» учні за допомогою тренера ознайомилися із розмаїттям професій у сучасному світі, обговорили підходи до їх вибору та проблеми, які можуть виникнути. Захід було проведено в ігровій формі, тому школярі з задоволенням брали участь у всіх конкурсах. До того ж, учні дізналися про  професію офіціанта ресторану: активно долучилися до проведення  майстер-класу з організації роботи офіціанта та квесту із творчими й пізнавальними завданнями. Учні отримали  важливу інформацію про популярну професію та отримали величезне задоволення.

Дякуємо організаторам за такий цікавий  нестандартний захід, цей проект надзвичайно корисний і потрібний для школярів!

 

22 листопада учні  9-Б  класу разом з класним керівником відвідали Херсонській міський центр зайнятості

Спеціаліст служби зайнятості Заєць Валерія Олександрівна  розповіла про вакансії, про стан і перспективи ринку праці. Учні дізналися, що на даний момент в місті  є близько 750 вакансій, переважно робітничих професій .

З учнями була проведена гра і опитування, де вони розповідали про вибір їхньої майбутньої професії. Діти ділилися враженнями і представляли, ким вони будуть працювати в майбутньому.

Зустріч пройшла в теплій атмосфері, Валерія Олександрівна  відповіла на запитання, запросила бажаючих на індивідуальні консультації та побажала зробити вірний вибір в житті.

 

До майбутніх випускників, учнів 11 класу завітав представник Київського національного університету культури і мистецтв. Університет має філію в Миколаєві, яка запрошує майбутніх абітурієнтів на два факультети: факультет менеджменту і бізнесу та факультет мистецтв.

Філія має п'ять напрямків навчання:

• Готельно-ресторанна справа,туризм

• Менеджмент, маркетинг

• Інформаційні технології, кібербезпека

• Культура, мистецтво

• Економіка

Матеріальна база філії дозволяє забезпечити високоякісний навчальний процес. Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв є сучасним вищим навчальним закладом, який займає провідне місце через ВНЗ соціально-культурної сфери.

 

 У навчальному закладі постійно проводиться профорієнтаційна робота серед учнів старших класів. Так, 20.11.2018 року до учбового закладу завітав пожежний інспектор Суворовського відділу державної служби надзвичайних ситуацій Чикал С.В. Він провів  бесіду з учнями 10 класу щодо вступу до вищих навчальних закладів служби цивільного захисту. Учні подивилися відео, в якому розповідалося про умови навчання та факультети Львівського національного університету, Черкаського національного університету та Харківської національної академії цивільного захисту. Учні також ознайомилися з умовами вступу до названих вишів. Такі зустрічі допомагають дітям визначитися з вибором майбутньої професії.

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди.  Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій .    

 Саме з цією метою  02листопада , класним керівником Соценко О.О., було організовано  пізнавально-оглядову екскурсію для дітей 7-В класу.  Бібліотекар   Тетяна Анатоліївна провела захоплюючу мандрівку книжковими та тематичними виставками, познайомила дітей з правилами користування книгою, систематичним каталогом та з цікавістю розглянули нові надходження дитячих журналів – «Барвінок», «Професор Крейд» , серії довідкових видань: «Світ навколо нас», «Дитяча енциклопедія», «Я пізнаю світ».

Діти  із захопленням розглядали цікаві книжки та здійснили захоплюючу мандрівку у царстві книг. Цікавим  доповненням до екскурсії стали різноманітні     конкурси:  «Бібліотека – книжчин дім»,  «Чи уважний ти читач»,  вікторину «З якого твору», а також гру «Так чи ні».  Весело та радісно  було в цей день у бібліотеці . Діти мали змогу  стати користувачами бібліотеки.

Всім  дуже сподобалась  цікава та пізнавальна  екскурсія, про що  свідчили  слова вдячності від дітей.

 

 

 26 жовтня учні 3-Г класу відвідали Херсонську державну морську академію. Школярі побували у музеї ХДМА, заходили до навчальних аудиторій, оглядали тренувальне технічне обладнання . Діти поглибили свої знання про різноманіття професій і отримали незабутні враження від побаченого.

 

 

УКРАЇНА

Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Херсонської міської ради

вул. Кости Хетагурова, 59 м. Херсон, 73042,  тел. 8 (0552) 37-28-97, 37-28-53

 e-mail: school-4-kherson@ukr.net  код  ЄДРПОУ 24115357

                                                                          

від 19.11.2018 року     № 427

НАКАЗ

Про  проведення тижня

Профорієнтації

 

        Відповідно до плану роботи школи, з метою ефективної профорієнтації учнів, підвищення рівня готовності до свідомого вибору професії, з 19.11.2018 по 23.11.2018 р.  у школі  проходить тиждень профорієнтації.

 У зв'язку  з цим         

НАКАЗУЮ:

1. Провести з 19 по 23 листопада 2018 р  тиждень профорієнтації.

2. Заступнику директора з виховної роботи Ступці О.В. :

      2.1. До 16.11.2018 року спланувати проведення тижня профорієнтації.

      2.2.Організувати екскурсії на підприємства і навчальні заклади та лекції фахівців.

       2.3. Підготувати інформацію та фото про проведення тижня профорієнтації для висвітлення на сайті школи.

3. Завідуючій бібліотекою Ликовій Л.В. підібрати літературу та створити книжкову виставку «Профорієнтація учнів».

4. Класним керівникам 1-11 класів :

4.1.Активізувати учнів  у проведенні запланованих заходів.

4.2. Провести бесіди з учнями «Усі професії почесні»

5. Контроль  за  виконанням  наказу  покласти на  заступника директора з  виховної   роботи Ступку О.В

 

Директор школи                                       О.І.Потук

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор школи

__________ О.І.Потук

План

 проведення тижня профорієнтації

у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4

                       Назва заходу

Дата проведення

Відповідальний

1.

Виставка плакатів «Моя майбутня професія» (9-А кл)

19-23.11.2018

Ноздріна О.В.

2.

Зустрічі з представниками ВНЗ та ЗПТО.

Упродовж тижня

Ступка О.В.

3.

Бесіди з учнями щодо вибору професії

Упродовж тижня

Класні керівники

4.

Екскурсії до :

-         Управління патрульної поліції (10 кл);

-         Міського Центру Зайнятості (9-Б кл);

-         Професійно-технічного училища №2;

-         Вище професійне комерційне училище

 

19.11.2018  22.11.2018 22.11.2018 22.11.2018

 

 

Ступка О.В.

5.

Бесіди з батьками щодо правильного вибору професії їхніми дітьми

Упродовж тижня

Овчаренко І.В.

 

6.

Чекаємо Вас за адресою:
м.Херсон
вул.Кости Хетагурова, 59
(0552) 37-28-97
(0552) 37-28-97
school-4-kherson@ukr.net
КОД ЄДРПОУ 24115357