Національно-патріотичний напрям

Наказ про організацію роботи з військово-патріотичного виховання у 2021/2022 н.р.

Свято "З Україною в серці"

День Героїв Небесної Сотні 

Соціальні відеоролики до Дня Героїв Небесної Сотні Ресурс доступу:  https://fex.net/uk/s/md15zma

План заходів щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Херсонської міської ради

Наказ про організацію роботи з військово-патріотичного виховання у 2020/2021 н.р.

Національно-патріотичне виховання

 

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для освіти в цілому. У зв'язку з цим національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу.

Головне завдання освітнього закладу:

- утвердження патріотичних цінностей та поваги до історичного минулого України;

- виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки – Герба, Прапора, Гімну;

- підвищення престижу військової служби;

- формування толерантного ставлення до інших культур та традицій;

- розвиток кращих рис українця як базової основи громадянина України;

- формування мовленевої культури та любові до української мови;

- прищеплення поваги до українських свят та традицій.

 

 

Виховна робота проводиться відповідно до річного плану роботи школи.

 

       Наказ про організацію роботи з військово-патріотичного виховання у 2019-2020 н.р.

 

22 січня День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 

Соборна Україна нині незалежна,
Як квітка синьо-жовта розцвіла.
І не згубилася людська любов безмежна
До України-неньки і її буття,
Що упродовж віків нам мрію дарувала
Й наснагу іти до вільного життя.
Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя!

 

З нагоди Дня Соборності України та виховання у громадян почуття патріотизму і гордості за свою державу у Херсонській загальноосвітній школі IIII ступенів № 4 Херсонської міської ради були організовані та проведені ряд заходів:

 

- тематична виставка стіннівок: «22 січня – День Соборності України»;

 


-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Співаєм славу тій події і тепер»;

 


-книжкова тематична виставка-привітання в шкільній бібліотеці “З Днем Соборності, Україно!”;

 

- вікторина «Народна скарбничка» спільно з Херсонською бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки для учнів  початкових класів ;

 

- історичний квест для учнів 10 класу.

 

 

            Учні школи взяли  участь у: 

-         міському конкурсі майстрів виразного читання «Моя країна – Україна» (подяка);

-         акції по запуску повітряних зміїв задля миру в Україні «Одне небо - один мир (подяка);

-         конкурсі агітаційних плакатів «Я хочу жити в правовій державі» (участь);

-          обласному заочному конкурсі малюнків «Перед очима нашими- палаючий образ захисника  Батьківщини»(участь);

-         участь у святкуванні 238 річниці м.Херсона  (Танцювальний  ансамбль «Фантазія» та   ансамбль «Української  пісні»);

-         обласному  заочному конкурсі на підтримку воїнів АТО «Душею прагнемо до миру»(участь);

-         заочному фотоконкурсі «Пам’ять», «Моя Україна» (результати очікуємо);

 

13 березня 2019 р Херсон відзначає 75 річницю визволення міста від фашистських загарбників.

Цей день увібрав у себе безмежну радість свободи і невимовну скорботу за загиблими. Сьогодні ми віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив  рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу. Про ці події говорили учні 11 класу під час уроку пам’яті  «Роки, обпалені війною». Діти підготували розповідь про ті буремні часи, виразно читали вірші на воєнну тему, розповідали про Херсонців, що виборювали нам свободу. То ж не дивно, що саме цю дату в історії нашого міста вважають його другим днем народження.

Наприкінці уроку учні вшанували полеглих хвилиною мовчання.

Відзначення Дня визволення міста від фашистських загарбників – свідчення того, що наш народ досяг великої перемоги у запеклих боях ціною власного життя. Пам’ять про славні вчинки Героїв-визволителів завжди житиме у наших серцях !!!

fg

прпр

 

13 березня, у День визволення Херсона від фашистських загарбників, у 6-В класі пройшла година спілкування «Ми пам’ятаємо».   

Мета заходу – формування свідомого ставлення до героїзму людей, поглиблення знань з історії народу, виховання любові і поваги до людей, які ціною свого життя здобули Велику Перемогу.

Діти приймали активну участь у спілкуванні, розповідали про героїв-визволителів, про подію того страшного періоду в історії українського народу. 

Учні підготували інформацію про злодіяння нацистів на Херсонщині та дізналися, що у боях за визволення Херсонщини загинуло від ран і пропало безвісті 47 тисяч бійців. 

Ми пишаємося героями, які проявили мужність при визволенні нашого краю!

ппи

 

пипи

Другу світову війну впевнено можна назвати найбільшою трагедією ХХ століття. І зараз важко сказати, скільки життів вона забрала з собою, скільки сліз ввібрала земля та скільки нових морів можна було б наповнити пролитою кров`ю. Жахлива помилка, допустити повторення якої людство не має права. 
Наше місто було звільнено від фашистських загарбників 13 березня 1944 року. День, який для херсонців став визначним і є фактично другим днем народження Херсона. Тож 11 березня 2019 року учні 11-го класу присвятили виховну годину темі визволення Херсона. Школярі передивилися декілька відеороликів, пригадавши події Другої світової війни та її фатальні наслідки для нашого міста. Байдужим не лишився ніхто. Діти охоче висловлювали свої думки щодо побаченого, проте усі дійшли одного висновку: війна – найгірше, що може трапитися з людством. 
Кожній матері боляче втрачати сина, дружині – чоловіка, а дитині – батька. І найкраще, що ми можемо зробити – запобігти повторенню катастрофи світового масштабу.

лдл

 

 

День памяті жертв фашизму – це День памяті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистських лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб і від голоду.

Всім відомо, що жодна країна не виграла б від правління нацистів, ні одна нація не збагатилася б матеріально або духовно в результаті їх володарювання. У всьому світі ця ідеологія визнана як найжорстокіша і найстрашніша в історії.

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів.

У ХХІ столітті з нового боку відкрилася тема патріотизму та гідності. Кожний із нас може багато сказати про ці якості, але найкраще вони демонструються діями. Усі воїни, що саме у цей момент знаходяться у зоні АТО, ризикують життям, не знаючи, з я кого боку прилетить ворожий знаряд, є зразками честі, сміливості та відданості своїй державі.

Героїв потрібно знати в обличчя, тож 1 лютого 2019 року провести виховну годину в 11-ому класі був запрошений воїн АТО Бараненко Владислав Анатолійович, що вже п`ятий рік захищає нашу країну у гарячих точках Донбасу – шахті «Бутівка» та містечку Щастя.

За словами Владислава, опинився на фронті він несподівано — в якийсь момент відчув необхідність допомогти, зрозумів, що повинен. І чи не такі вчинки гарно зображують те, наскільки перемагають у людині гідність та сміливість? «Зона АТО – це школа життя, дуже багато переосмислюєш, знаходячись там. Старі цінності ніби відкидаються, натомість з`являються нові – життя та здоров`я. Ти вчишся цінувати момент», - каже воїн. Також гість показав одинадцятикласникам «польові» відео з власного архіву, у яких вони побачили справжня життя, робочі будні наших захисників. Впродовж уроку кожний учень міг задати питання, яке турбує його найбільше, тож бесіда вдалась жвава та неймовірно цікава.

Після такої зустрічі наповнюєшся двоякими відчуттями: розумієш, що настали важкі часи і на сході країни відбувається безлад, справжня війна, щодня гинують чиїсь сини, чоловіки, батьки. Але разом із тим ідеш натхненним, тому що кожну таку історію ти ніби пропускаєш крізь себе і відчуваєш гордість за тих людей, які захищають наш спокійний сон, жертвуючи власним. 

вава

22 жовтня члени історичного гуртка «Виховуємо патріотів» (керівник Пісковець О.І.) провели засідання за круглим столом, де обговорили питання про внесок України у боротьбу проти фашизму. Вони відмітили, що війна на українській землі прийшла 1 вересня 1939 року разом із першими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.

Учні 11 класу провели урок-конференцію до Дня звільнення України від фашистських загарбників (учитель Токаленко П.О.).

 

               Години спілкування :

-         «Патріотизм - потреба кожного українця»;

-          «Я - громадянин України і пишаюсь цим» ;

-         «Обряди  та традиції українців».

 

 

     У школі працює краєзнавчий гурток (учитель Токаленко П.О.) та військово-патріотичні гуртки «Юний стрілок», «Влучний стрілок», «Захисники України» (учитель Буряковський Д.О.)

 

Профорієнтація до вищих військових

навчальних закладів

З метою формування позитивного ставлення учнівської молоді до військової служби та бажання служити в Збройних Силах України з учнями школи проведено роботу щодо навчання у ВНЗ військового профілю.

Дітей ознайомлено із закладами, умовами вступу, спеціальностями тощо.

У школі оформлено стенд з профорієнтації, на уроках «Захист Вітчизни» проведено бесіди з юнаками та дівчатами.

 

Учні школи брали участь у конкурсах  «Влучний стрілець» (участь), «Санітарних постів» (участь), конкурс снайперів за програмою військово-патріотичної гри «Випробовування -2017» (II місце),у змаганнях зі стрільби за програмою військово-патріотичної гри «Джура» (II місце), фізкультурному фестивалі «Козацький гарт» (участь) та у змаганнях з морського багатоборства (участь).

Юні краєзнавці школи взяли участь у міських та обласних семінарах, тренінгах, конференціях краєзнавчого напряму та у міських конкурсах «Козацькими стежинами» (IIIмісце), «Знавці міста Херсона» (подяка).

 

 

Збройні Сили України

 

1.   Участь у телерадіомарафоні на телебаченні «Скіфія». Бесіда на тему: «Україна – єдина країна»

2. Участь у  благодійному концерті, присвяченому підтримці пораненим воїнам АТО, які потребували лікування.

3.  Участь у благодійній акції-концерті, де була зібрана допомога сім’ям, у яких загинули рідні, виконуючи обов’язок у зоні АТО.


 

Заходи щодо відзначення в Україні Дня пам'яті героїв Крут

· Урок пам’яті «Герої національної української революції 1917-1918 р.р. Бій під Крутами» (11 кл.);

· Перегляд та обговорення документальної стрічки про борців за волю України під Крутами (9, 10 кл.);

· Підготовка та захист презентацій на тему: «Герої серед нас. Трагедія Крут» (11 кл.);

· Виставка творчих робіт учнів «Моє бачення бою під Крутами».

 

План заходів з національно-патріотичного виховання на 2016 – 2018 рік

План проведення тижня  національно – патріотичного виховання

План тематичних заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті жертв голодомору та масових політичних репресій в Україні

 

 

ЗАХОДИ

Акція зі збору гуманітарної допомоги людям, які проживають на окупованих територіях Донецької області

Лекція «Вибухонебезпечні предмети»

Урок мужності 

Встановлення меморіальної дошки

День Героїв Небесної Сотні

День ЗахисникаУкраїни

День цивільної оборони

Зустріч з генералом- майором авіації

День визволення м.Херсона

Робота працівників охорони безпеки

Благодійна акція «Одне небо – один мир»