Свято української мови та писемності 2019

9 листопада в Україні відзначається державне свято – День української мови та писемності. Уперше його запровадили в 1997 році на честь Преподобного Нестора Літописця, послідовника творців слов'янської абетки Кирила і Мефодія, засновника української писемності.

Стало традицією відзначення свята  і в нашому закладі. 8 листопада  учні 10 класу  долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту. А 11 листопада учні 5-11 класів зібралися на урочисту лінійку, щоб висловити шану рідній мові і тим, хто боровся за її утвердження і розквіт. Після урочистостей пройшов І етап Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, метою якого є сприяння утвердженню державного статусу української мови і піднесенню її престижу серед учнівської молоді, виховання і шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу, піднесення престижу української мови в Україні і за її межами та підвищення знань з мови; виховання в молодого покоління українців любові до рідної мови свого народу, усвідомлення того, що українська мова є генетичним кодом української нації.

Шануймо ж рідне слово не лише у свята! Примножуймо славу й красу української мови!

лл