Херсонська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 заснована в 1962 році, мала статус 8-річної школи, яка знаходилася за адресою: вулиця Кости Хетагурова, будинок 59. Це була новобудова в Північному мікрорайоні. Навчання проводилося у три зміни: І - 1-4 класи
ІІ - 5-8 класи
ІІІ - вечірня
Сьогодні заклад є комунальною власністю міста. Статус затверджено наказом управління освіти Херсонської міської ради від 16.11.2009року №462 та зареєстровано в Реєстраційній палаті Херсонської міської ради 03.12.2009 року №14991050005001028.
Численність учнів на кінець 2013 року становить 602. Школярі є переможцями міських, обласних олімпіад, обласних та міжнародних конкурсів, спортивних змагань усіх рівнів.
У школі 27 навчальних класи і 40 кабінетів. Навчання проводиться в одну зміну. Після занять учні мають змогу займатися у 24 гуртках та секціях.
Для учнів ще з початкових класів проводяться уроки інформатики та комп'ютерної техніки (у школі налічується 45 комп'ютерів). Головною метою діяльності педагогічного колективу є створення освітнього поля на основі новітніх інформаційних технологій.
Пріоритетними напрямами роботи школи стали:
1) вивчення та впровадження новітніх технологій як умов забезпечення якості освіти в школі;
2) удосконалення профільного навчання;
3) становлення і творчий розвиток кожної особистості за індивідуальним планом. Інклюзивне навчання дітей з особливими фізіологічними можливостями.
Основна увага приділяється виконанню Законів України «Про загальну середню освіту», «Про освіту».
Колектив школи успішно виконує такі завдання:
1. Досягнення якісних змін професійного рівня педагогів, формування творчих дослідницьких якостей учасників освітнього процесу.
2. Забезпечення умов для якісної освіти та індивідуального розвитку особистих досягнень учнів, стимулювання їхньої творчої активності, найповнішої самореалізації в різних видах діяльності.
3. Продовжити модернізацію ресурсної бази школи для впровадження в освітній процес інформаційних форм навчання.
Навчання здійснюється державною мовою.
У школі створена система організації навчально-виховного процесу:
початкова школа – школа розвитку, інклюзивне навчання дітей з особливими потребами;
середня ланка – школа індивідуального вибору; допрофільне навчання(філологічне, математичне, спортивне);
старша школа – профільне навчання, яке передбачає розвиток учнів у таких напрямках: філологічний, спортивний.
Навчальний заклад укомплектований педагогічними кадрами на 100%. Із 68 вчителів, які викладають предмети, 40 мають вищу кваліфікаційну категорію, 4 – «учитель-методист», 20 – «старший учитель». Один учитель має звання «Заслужений учитель України».
Ці показники дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні.
Педагогами школи розроблені рекомендації вчителям та батькам з питань інклюзивного навчання школярів: «Навчально-пошукова робота на уроках математики», «Формування ключових компетентностей на уроках української мови та літератури».
Учителі школи взяли участь у проекті «Обдаровані діти – майбутнє України».
Коли в 1962 році 8-річна школа переїздить у новобудову, директором продовжує працювати Алла Петрівна Федорова, яка пропрацювала лише один рік.
Другим директором школи стає Петро Семенович Пеліпас, який працював з 1962 по 1972 рр.
Народився Петро Семенович 21 грудня 1909 року в багатодітній родині селян-трударів на Кіровоградщині. У 1933 році Пеліпас П.С. стає студентом історичного факультету Миколаївського педагогічного інституту. Після навчання працює інспектором шкіл Новобузького райвно, а згодом стає інспектором шкіл облвно Миколаївської області.
До орденів Червоної Зірки, Вітчизняної війни І ступеня, «Знак Пошани» та багатьох медалей за ратні подвиги у 1958 році Петру Семеновичу було присвоєно високе звання «Заслужений учитель УРСР», нагороджений згодом знаком «Відмінник народної освіти УРСР», медаллю «А.С. Макаренко».
У 1963 році був призначений директором 8-річної школи №4 в Північному мікрорайоні м.Херсона.
Незручностей було багато: класи переповнені, асфальтованих доріг не було, дошкуляли підземні води, транспотного зв'язку з центром міста - ніякого. Учителі, які жили в інших районах міста, добиралися пішки. Згодом були прокладені перші асфальтовані доріжки, закладено шкільний сад, висаджено сотні кущів, алею вічнозелених туй, які і нині милують око. У всьому цьому заслуга П.С. Пеліпаса. Помер 6 червня 2002року.
Третім директором навчального закладу стає Іван Прокопович Провоторов, який працював з 1972 по 1978рр.
Четвертим директором школи стає Василь Іванович Руденко (25.01.1938р.н.), який працював з 09.08.1978 по 27.08.1981рр.
П'ятим директором школи стає Уляна Агеївна Папкова.(02.01.1930р.н.), яка працювала з 1981-1984рр.
Шостим директором стає Валентина Миколаївна Черченко, яка працювала з 1985-1999рр.
Сьомим директором стає Світлана Іванівна Місюченко, яка працювала з 1999-2018рр.
На сьогодні директором школи є Олександра Іванівна Потук.
Учителі, які зайняли вищі посади після роботи в нашій школі:
Барбін Леонід Миколайович з 1966-1967 рік працював учителем фізвиховання. Нагороджений орденом «За заслуги» І ступеня (2009р.). У 2012 році став почесним громадянином м. Херсона.
Микитюк Світлана Василівна з 1987-1991 рік працювала за фахом. Учитель-методист, відмінник освіти України. Удостоєна нагрудного знака «В.Сухомлинський» та медаллю «20 років незалежності України».
Мосіна Людмила Іванівна з 1983-1994рр. працювала вчителем російської мови та літератури, а потім – заступником директора з навчально-виховної роботи. Учитель-методист. Двічі нагороджена знаком «Відмінник освіти України», а також нагрудним знаком «В.Сухомлинський», Почесною грамотою Верховної Ради та Почесною грамотою головного управління державної служби.
Петрик Людмила Миколаївна з 1976-1983рр. працювала вчителем фізики. З 1996 року – начальник служби у справах дітей. Спеціаліст вищої категорії, вчитель – методист, відмінник освіти України. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Випускники школи – наша гордість
Школа! Школа! Це будні і свято.
Це уроки цікаві й весь світ!
Рідна школа – це друзів багато.
Це дитинства і юності цвіт!
Ваніна Олена Володимирівна була автором телепрограм і кореспондентом в Державній телерадіокомпанії «Скіфія». Працювала журналістом на телеканалах НТН, «Ера», «Рада», «Тоніс». Нині очолює корпункт телеканалу «1+1».
Васильєва Олена Миколаївна з 1991-2002рр. – завідуюча відділом Херсонського центрального аптечного складу, з 2003 року – заступник начальника державної служби лікарських засобів у Херсонській області, а потім – начальник відділу державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичних продуктів. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я.
Єременко Володимир Іванович з 1986 року займає посаду інженера, а згодом ведучого інженера виробничого об'єднання ім.. С.П. Корольова м.Києва.
Журба Олександр Миколайович з 1981 року по 1993 рік систематично виставляв свої картини в Херсонському виставковому залі Спілки художників України. Учасник 25 колективних виставок разом із членами обласної організації НСХУ. Автор семи персональних виставок в м.Херсоні. З 1991 року – член Міжнародної спілки художників – мєйлартистів м. Тимбург (Голладія). З 1990року по 2012 рік – учасник понад 225 колективних виставок у 45 країнах світу. З 1981-1995рр. опубліковано понад 350 малюнків в обласній, всеукраїнській та закордонній пресі. Автор художніх ілюстрацій до 40 книг херсонських письменників.
Клімченко Андрій Сергійович працює молодшим науковим співробітником на фармакологічному факультеті ім.Луї Пастера в м.Страсбурзі (Франція). 2010 року захистив докторську дисертацію.
Кручкевич Володимир Богданович працював лікарем-хірургом Городищенської центральної районної лікарні Черкаської області. З 1993 року працює лікарем-хірургом клінічної лікарні Дніпровського району ім. О. С. Лучанського.
Лущієнко Олександр Олександрович з 1998 року працював експертом Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Херсонській області. Підполковник.
Микитась Людмила Семенівна з 2006 року – директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини. З 2010 року – заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту, а з 2011 –керівник Управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України. Автор кількох десятків книг та монографій з питань сім'ї, молоді та усиновлення і захисту прав дитини.
Насонова Тетяна Волдимирівна з 2010 року працює в СНВКСП методистом НМЦ. Спортивне звання: майстер спорту з легкої атлетики. Спортивні досягнення: ІІ місце в кубку Європи (група «А») – командир; багаторазова чемпіонка України в штовханні ядра та метанні списа. У здобутку чемпіонки 44 медалі. З них: міжнародних - 4, республіканських – 34, обласних – 6.
Польшина Ольга Григорівна у 2000 році вступила до аспірантури Херсонського державного університету, яку закінчила в 2003 році зі спеціальністю «Загальна психологія, історія психології». Обіймає посаду доцента кафедри загальної та соціальної психології ХДУ.
Пономаренко Тамара Михайлівна навчалася в ЗОШ №4 з четвертого класу. З 1979 року працює терапевтом у лікарні Комсомольського району ім. А. і О. Тропіних м.Херсона. З 1992 року – завідуюча приймальним відділенням.
Пуськов Сергій Васильович досконало оволодів програмами різних телеканалів. Замалював телевізійні логотипи всіх каналів Росії і країн СНД. Створив графічне оформлення і брав участь у проведенні телевізійних трансляцій усіх концертів «Слов'янський базар», спортивних трансляцій з хокею, футболу, волейболу, фігурного катання та ін. на центральних російських каналах; конкурсів краси «Міс Росія». Особисто спроектував кілька великих мультиплексів. Заснував власну компанію «Кінокомфорт» із офісами в Москві і в Санкт-Петербурзі. Компанія обладнала майже 200 кінозалів у багатьох країнах колишнього Союзу. У Санкт-Петербурзькому університеті кіно і телебачення відкрив інститут цифрового кінематографа, де студенти проходять навчання і практику.
Сартакова Людмила Георгіївна працювала художнім керівником дитячого зразкового ансамблю танцю «Веселі чобітки» Палацу дітей та юнацтва м.Херсона з 1969 року. Заслужений працівник культури України. Нині проживає та працює в м.Києві.
Чихун Лариса Михайлівна з 1987 року по 2000 рік займала посаду заступника директора з виховної роботи ЗОШ №46 м.Херсона. З 2001 року працює завідуючою виховним відділом методичного кабінету при управлінні освіти Херсонської міської ради. Відмінник освіти України.
Шевченко Світлана Віталіївна з 2003 року працює викладачем Херсонського училища культури та викладачем Херсонського філіалу Київського національного університету культури і мистецтв. У 2009 році була головним режисером звітного концерту Херсонської області в м.Києві, де одержала звання заслуженого діяча мистецтв України. Голова предметно-циклової комісії «Видовищно-театральні заходи».