school-4-kherson@ukr.net

14 Червня

Табір "Веселий дзвіночок"

Shcilne camovryaduvannya

СтСтратегічною метою шкільного самоврядування є підготовка, формування особистості до активної, свідомої діяльності, участі в житті країни.

С. Хозе

Учнівське самоврядування – один із важливих засобів організації життєдіяльності учнівського колективу.

ЗАВДАННЯ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ:

- допомогти розкрити повною мірою інтелектуальний, соціальний, духовний, фізичний потенціал учня;

- виховати громадянина, який має активну життєву позицію, прагне взяти на себе відповідальність за суспільство, в якому він живе;

- готувати до дійової участі в демократичних процесах.

САМОВРЯДУВАННЯ СПРИЯЄ:

- виявленню та розвиткові організаційних навичок

- формуванню в учнів відповідальності, принциповості, ініціативності.

Цінність учнівського самоврядування полягає в тому, що учні ґрунтовно та всебічно проникають у сутність своїх прав та обов’язків.

Головою учнівського самоврядування є учениця 11 класу Горват Наталія – шкільна активістка, староста класу, переможиця багатьох змагань з пішохідного туризму, організаторя благодійних акцій.

Горват Наталія – президент Херсонської ЗОШ № 4.

На базі нашої школи функціонують такі центри учнівського самоврядування:

Культмасовий центр

Мета: формування естетичної культури.

Творчі справи: проведення конкурсів, свят, фестивалів.

Відповідальна: учениця 10 класу Ковбасюк Ірина.

Прес-центр

Мета: формування інформаційних навичок.

Творчі справи: випуск плакатів, стінної преси, оголошень.

Відповідальна: учениця 10 класу Пуняк Дар’я.

Центр правопорядку

Мета: формування правової культури.

Творчі справи: контроль за поведінкою та зовнішнім виглядом учнів.

Відповідальна: учениця 11 класу Моргачова Ілона.

Волонтерський центр

Мета: виховання доброти, почуття милосердя.

Творчі справи: проведення доброчинних заходів, благодійних акцій, пропаганда здорового способу життя.

Відповідальний: учениця 6-Б класу Бульбенко Кіра.

Національно-патріотичний центр

Мета: розвиток патріотизму.

Творчі справи: проведення національно-патріотичних заходів, зустрічей з бійцями АТО, ветеранами війни тощо.

Відповідальна: учениця 9-Б класу Снігур Катерина.

Трудовий центр

Мета: формування трудових навичок.

Творчі справи: проведення акції «Макулатуринг», прибирання шкільної території та пришкільних ділянок.

Відповідальний: учень 10 класу Макаренко Микита.

Діяльність органів самоврядування в школі сприяє згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки, процесу соціалізації учнів, ефективному входженню в доросле життя.

У  2017-2018 н.р. активістами учнівського самоврядування було організовано:

День Святого Миколая

Діти з нетерпінням  чекають щедрого Миколая, пишуть листи,  вивчають вірші, співають пісні. Святий Миколай щороку приходить у кожну хатину і обдаровує кожну дитину. Він любить усіх людей, та найбільш  слухняних та чемних дітей.

Звичайно, що в цей день Святий Миколай завітав і до діточок нашої школи. Учні влаштували для нього ціле свято – танці, вірші, пісні. Миколай нікого не залишив без уваги.

Підготовка до зимових свят

Уже з середини грудня активісти шкільного самоврядування за ініціативи виховного відділу почали активну підготовку до зимових свят. Учні проявили творчість та креативність під час виготовлення новорічних ялинок. Було організовано виставку «Новорічна ялинка».

Також школярі проявили кмітливість під час прикрашення класних кімнат.

Активісти шкільного самоврядування виявили бажання прикрасити шкільну ялинку.

День Збройних Сил України

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

6 грудня, в цей зимовий день учні старшої школи зібралися у холі, щоб відсвяткувати День Збройних Сил України. Кожен клас підготував пісню. Діти весело та гарно співали, після чого дівчата вітали хлопців зі святом. Школярі проявили свою творчість та згуртованість.

Благодійна акція «Діти - дітям»

У переддень Дня інваліда в нашій школі було проведено акцію милосердя «Діти – дітям». Небайдужі учні протягом тривалого часу збирали канцелярію, а вже 1 грудня виховний відділ та лідери шкільного самоврядування на чолі з Горват Н. та Голубовою Л. завітали у класи молодшої школи до дітей з особливими освітніми потребами. Школярі грали у цікаві ігри, відгадували загадки, і за це кожен отримав невеличкі подаруночки. Приємно, що учні нашої школи не залишаються байдужими до чужих проблем, проявляють особливу людяність та толерантність до інших дітей.

Виставка «Колоритна осінь»

З 19 по 25 жовтня учнями шкільного самоврядування було організовано виставку творчих робіт «Колоритна осінь». Діти креативно підійшли до створення власних шедеврів, використовуючи багаті та щедрі  дари осінньої природи. Найактивнішими були учні 4-А класу, які подали на виставку 13 поробок та аплікацій. Старшокласники також проявили свої творчі здібності.

Органи учнівського самоврядування школи працюють ефективно.  Система самоврядування допомагає учням організувати власне життя й життя своїх товаришів.