Чекаємо Вас за адресою:
м.Херсон
вул.Кости Хетагурова, 59
(0552) 37-28-97
(0552) 37-28-97
school-4-kherson@mail.ru
Новини
ЗНО 2018
11 Жовтня Y р.

ЗНО 2018

Лекція у 7А класі
Сьогодні

«Особливості догляду за шкірою підлітків» 

Тиждень екології 2017
15 Листопада

В нашій школі відбувся тиждень екології....

Рік англійської мови

 

У сучасному світі вивчення англійської мови вкрай потрібне для міжнародного спілкування та досягнення особистісного успіху.

Англійською мовою говорять в 51 країні світу. Близько 410 млн. чоловік є носіями англійської мови і вважають її рідною, а близько 1 млрд - розмовляють на ній. Тому англійська мова заслужено вважається міжнародною мовою спілкування, а багато лінгвістів, спираючись на існуючі тенденції, приходять до висновку, що менше ніж через сто років мовний бар'єр практично перестане існувати, і люди будуть використовувати для спілкування винятково англійську мову.

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку, 2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні.

Незважаючи на початок нової епохи, багато хто відмовляється від вивчення іноземних мов. Саме це небажання йти в ногу з часом і стане головним каменем спотикання в майбутньому - тим, через що в недалекому майбутньому, складніше буде знайти хорошу роботу, вільно подорожувати або спілкуватися.

Знання англійської – важлива конкурентна перевага, і не лише для окремо взятої людини, але і для країни в цілому. Згідно з дослідженням, що було проведене компанією Education First у понад п’ятидесяти країнах світу, існує пряма залежність між рівнем володіння англійською та станом економіки. Пояснити це можна так: що краще мешканці тієї або іншої держави знають англійську, то вища її інвестиційна привабливість (звичайно, це стосується не всіх галузей економіки), тим легше знайти кваліфікованих фахівців, які вже сьогодні готові працювати в міжнародних компаніях.

В рейтингу, складеному тією самою Education First, перші 11 рядків займають європейські країни, для європейців хороша індивідуальна англійська – можливість більше подорожувати і вільно спілкуватися, доступ до престижних вакансій у великих багатонаціональних компаніях, в сфері сучасних технологій.

 

 На перший погляд у вітчизняних реаліях знання англійської не настільки актуальне, проте серед молодих спеціалістів тенденція до грунтовного вивчення англійської вимальовується все краще. Англійська – ключова мова сучасного інформаційного простору, обсяг і якість знань, які можна отримати, знаючи англійську, значно вищі, ніж якщо ви володієте будь-якою іншою іноземною мовою. Отож перевага не лише в тому, що можна спілкуватися англійською з носіями мови, більш вагома мотивація – можливість постійно підвищувати свій професійний рівень і підтримувати контакти з колегами і працедавцями з усього світу.

Вислови про мову

Інша мова є інше бачення життя. Федеріко Фелліні

Вивчи нову мову – здобудь нову душу. Чеська приказка

Знання однієї мови дозволяє вам увійти в коридор життя, двох мов – відкриває вам усі двері у цьому коридорі. Франк Сміт

 

Хто не знає іноземних мов, той нічого не розуміє і у своїй рідній мові. И. Гете

Цікаві факти про англійську мову

1. Англійська мова аж ніяк не найпопулярніша мова у світі - вона тримається на третьому місці після китайської та іспанської.

 2. Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!

3. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.

4. Найдовші слова в англійській мові:

 pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.

Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.

 5. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo» (Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).

 6. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.

 7. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше - Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.

 8. Найдавніше слово в англійській мові - town (невелике місто), а також слова: bad (поганий), gold (золото, золотий), apple (яблуко).

9. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).

10. Англійське слово slave (раб) має пряме відношення до слов'ян: в стародавні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.

 11. Англійським поетам пощастило, тому що вони не можуть знайти риму тільки до 4 слів: month (місяць), orange (апельсин, помаранчевий), silver (срібло, срібний), purple (фіолетовий). Деякі поети-аматори в пошуках вдалого варіанту намагаються римувати orange з courage (мужність), porridge (каша), arrange (організувати) та іншими схожими за звучанням словами, проте, очевидно, що така рима є притягнутою за вуха.

 12. З найскладнішою англійської скоромовкою: «The sixth sick sheik's sixth sheep is sick» (хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.

 13. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.

 14. Goddessship (божественність) - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. Або ось ще: rhythm (ритм, такт) - найдовше слово з 1 голосною.

 15. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

 16. Ще одне цікаве речення: «A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed» (Одягнений у грубий одяг блідолиций задумливий орач крокував вулицею міста Скарборо. Після падіння в болото він кашляв та гикав). Унікальність його в тому, що тут зустрічаються всі 9 варіантів читання буквосполучення «ough». Явний приклад того, що в англійській мові найскладніше - це правила читання (а точніше, їх відсутність).

 17. Крапка на буквами «i» та «j» в англійській мові називається tittle (капелька).

 18. Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

 19. В англійській мові є тільки 4 слова із закінченням на «dous»: tremendous (величезний), horrendous (страхітливий), stupendous (дивовижний) та hazardous (небезпечний, ризикований).

 20. Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».

 21. Ну а це вже відомий прикол: stewardesses (стюардеса), це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.

 22. Символ & колись був в англійському алфавіті. Зараз же він називається «амперсанд» і не вважається літерою.

 23. Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.

 24. Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.

 25. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.

 26. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова drunk (п'яний), включаючи такі шедеври як cherry - merry, nimptopsical і soaked.

 27. Слово typewriter (друкарська машинка) - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді.

 28. Англійські слова salary (заробітна плата) і salad (салат) походять від латинського sal (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень.

 29. В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.

 30. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним.

 31. Англійська мова вважається обов'язковою для всіх учнів в Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, тільки 3% початкових шкіл і 4% середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови.

 32. Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову!

 

 

Заходи

про проведення Року англійської мови

у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4

Зміст заходу Термін виконання
Бліц-турнір «Англомовні країни, які вони?» (9 кл) 24.02.2016
День Святого Валентина (5-11) 12.02.2016
Круглий стіл для учнів 11-го класу, присвячений якісній підготовці до ЗНО-2016 20.02.2016
Всеукраїнська гра “Puzzle” (3-11 кл) 16.02.2016
Літературно-музичний вечір «Весняні квіти для мами» (2-10 кл) 01.03.2016
Конкурс “The Best Vocabulary” (5-7 класи) березень 2016
Конкурс на найкраще декламування віршів Т.Г. Шевченка англійською мовою (8 кл) у рамках проведення Шевченківських днів 10.03.2016
Брейн-ринг «Наскільки ми екологічно свідомі?» (10-11 кл) 19.03.2016
Брейн-ринг  «Англійські свята» (4 кл) 21.03.2016

 

 

Звіт про проведення тижня іноземних мов у 2015-2016 навчальному році

Метою проведення тижня іноземних мов є удосконалення знань, вмінь та навичок отриманих на уроках англійської та французької  мов, розширення світогляду та ерудиції учнів; розвиток їх творчих здібностей, самостійності, естетичних смаків; виховання любові й шанування людей свого рідного краю і країни, мова якої вивчається, а також формування вміння концентрувати увагу, логічно викладати думки, заохочувати учнів до роботи над собою; виховувати інтерес до вивчення іноземної мови. Завдання, що розробили учителі в креативній формі були запропоновані школярам відповідно до їх рівня знань. Головним завданням проведених захоплюючих заходів стало їх відмінність від традиційних форму уроку. Це сприяє підвищенню мотивації учнів до вивчення іноземних мов.

      З 25 по 29 квітня 2016 року у  школі проводився тиждень іноземних мов. 

Учні 2-4-х класів взяли участь у конкурсі юних знавців англійської мови. Найкращими серед учнів 3-4-х класів виявилися : Буркун Костянтин, Клименко Лілія (3-А); Жуков Костянтин, Бабенко Анжеліка (3-Б); Кармазін Кирило, Добринкін Олександр, Дембо Дарина(3-А); Фільчакова Анастасія, Сиводєдов Олександр, Черевко Кіра (4-Б).

      Вчитель Коденець І.В.  з учнями  5-х та 6-х класів підготувала та показала учням молодших класів казку «Ріпка» англійською мовою. Учні показали не лише свої знання англійської мови, але й проявили себе справжніми артистами. Учні молодших класів були у захваті від перегляду спектаклю.

       Учні 6-х класів  були на екскурсію у Лондоні, але віртуальній. Вони не просто своїми очима побачили визначні місця Британської столиці, але й показали свої знання з історії та архітектури. Найкращими виявилися такі учні: Арбузова Крістіна, Внук Ігор, Стець Катерина, Чеботарьова Анжела (7-А); Регушенко Марина, Шапшалов Ілля, Дрьомова Анастасія (7-Б).

Серед учнів 8-х класів був проведений конкурс плакатів на тему «Англійський поет Шекспір» та конкурс на краще декламування його сонетів. Найкращими художниками та читцями були:Горіна, Кікоть,  Бичко, Петрінець (8-А);  Пуняк, Білоконь, Скалівенко, Тичко, Чмир  (8-Б).

Учні 9-х класів взяли участь у КВК «Я люблю спорт». Краще за всіх показали свої знання: Лотарія, Платонова, Накорик (9-А); Костенко, Ерьомичева, Волкова (9-Б).   

Учні 10 класу проявили творчість у створенні  комп’ютерних презентацій на тему « Моя улюблена картина». Найкраще показали свої знання  та вміння роботи на комп’ютері Степанова Юлія, Каменєва Єлизавета, Жуковський Вячеслав, Ковальова Марина.

Учні 11 класу замагалися в написанні кращого есе «Проблеми сучасної молоді». Кращими виявилися роботи Кругляк Катерини та Татарінової Вікторії.

Також учні показали, що добре володіють не лише англійською, але й французькою мовою.

Так, учні 5-А класу переглянули навчальний  мультфільм «Французька мова з Маззі».  Глибшому розумінню переглянутого сприяло те, що протягом перегляду вчитель робила паузи та допомагала учням перекласти окремі сюжети мультфільму. Після перегляду відбулось обговорення переглянутого.

 Учні 6-х класів взяли  участь у вікторині «Я відкриваю Францію». Кращими знавцями країни виявилися: Остапенко Єлизавета, Сучко Аліса, Шептуля Марія (6-А); Воробйов Артем, Поливач Марія, Шамбір Вікторія, Сидоренко Олександра, Романенко Ганна, косяков Артем (6-Б).   переглянули та обговорили фільм «Вулицями Парижу». Ця подорож сприяла поглибленню знань учнів про культуру та історію  Франції, що позитивно вплинуло на зростання інтересу до предмету. Використання відеофільму допомогло також розвитку різних сторін психічної діяльності учнів, а головне уваги та пам’яті. 

Учні 8-х класів переглянули фільм «Серце Парижу», після чого  учням було запропоновано відгадати низку загадок, пов’язаних зі змістом переглянутого.  Краще за всіх впоралися: Горіна, Петрінець, Бичко, Бацазова (8-А); Горбун, Тицко, Генералова, Дяченко, Скалівенко (8-Б).

Учні 10 та 11 класів продемонстрували набуті знання французької та представили свої рекламні роботи «Двигун світу»  та «Французи для світу». Кращими були: Шестопалько Ольга. Кругляк Катерина, Татарінова Вікторія, Паливода Владислав (11 клас); Спиця Олена, Сепанова Юлія, Жуковський Вячеслав, Каменєва Єлизавета, Діденко Марина (10 клас).

Цікаві і змістовні дні тижня іноземних мов запам'ятаються учням надовго. Тиждень  вкотре довів неймовірні здібності учнів, показав те, що сучасні школярі хочуть прямувати шляхом європейської інтеграції, щодня вони готові досягати нових вершин.

 

 

 

 

 

Для учнів 1-х класів пройшов захід "ABC Party" . Метою  заходу було в цікавій, ігровій формі перевірити знання учнями англійського алфавіту, вміння рахувати від 1 до 20, повторити тему "Кольори", "Тварини", удосконалити логічне мислення, виховувати інтерес до англійської мови.  Учні грали в ігри, розгадували ребуси, розучували римування, співали пісні та виконували фізкультхвилинки.

 

 

 

Вікторина  на кращого знавця традицій та звичаїв англомовних країн

Вивчаючи англійську мову, важливо розуміти, як и чим живуть народи, які говорять цією мовою.  З метою набуття знань про звичаї. традиції країни, мова якої вивчається , розвитку мислення та мовної культури. виховання толерантного ставлення до культури інших країн серед учнів 8-11-х класів 20.10.2016 р. була проведена Вікторина  на кращого знавця традицій та звичаїв англомовних країн. Справжніми знавцями визначені Діденко Марина (11 кл), Степанова Юлія (11 кл),  Дорогань Олександра (8-А), Дрьомова Анастасія (8-Б), Кандиба Катерина (10), Єрьомичева Олена (10) 

 

Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч»

З метою розширення можливостей та самореалізації в напрямку освоєння англійської мови 24.11.2016 року у школі відбувся сьомий Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч». Участь взяли 69 учнів 3-11-х класів.

 

 

Подорож вулицями Лондона

30 листопада 2016р. відбулася уявна подорож вулицями Лондона. Учні 6-их та 7-их класів ознайомилися з історичними та визначними місцями столиці Великобританії. Після перегляду фільму учні взяли участь у вікторині. Самими активними були: Муравйов Геннадій, Бортнік Анна (7А), Поливач Марія, Сидоренко Олександра (7Б), Павлючек Дар’я, Овчаров Микола (6А).

 

Підсумки року англійської мови у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4

        2016 рік оголошено роком англійської мови в Україні. У рамках його проведення  було проведено комплекс заходів, спрямованих на популяризацію англійської мови та стимулювання до її вивчення.

     Ознайомившись із нормативними документами щодо проведення року англійської мови, учителі склали план заходів, у яких мали змогу взяти участь усі учні школи.  Було організовано та проведено конкурси малюнків “ Easter in Ukraine”  (квітень 2016), малюнків до творів англійських письменників (травень 2016), участь у якому взяли участь учні 1 – 4-х класів. Метою конкурсу було   розвинути у дітей творчі здібності та естетичний смак. Завдяки конкурсу діти мали можливість поєднати свої творчі здібності та набуті знання про традиції святкування Пасхи  у Великій Британії та в  Україні, а також намалювати свої враження від прочитаних книжок. Кращі малюнки представили Левченко Ангеліна (2-А), Буряковський Артем (2-А), Шевченко Анна (2-Б), Скакун Аліна (2-Б), Іванічева Софія (2-Б),  Павлюк Олександра (4-А), Кармазін Кирило (4-А), Добринкін Олександр (4-А), Жуков Костянтин (3-Б), Буркун Каріна (3-Б), Бабенко Анжеліка (3-Б), Татарінова Анастасія (4-Б), Черевко Кіра (4-Б), Ігнатенко Марія (4-Б).

    Також учні 1-х класів взяли участь у  заходіThe ABC party ( травень 2016), під час якого показали набуті за перший рік навчання знання.  Найактивнішими учасниками заходу були учні 1-А класу Ісаєв Ігор, Касілов Дмитро та учні 1-Б класу Городячний Олександр і Карилова Яна.

     Протягом року учні всіх класів переглядали фільми та мультфільми англійською мовою з українськими субтитрами, що сприяло поповненню лексичного запасу.

     50 учнів 2-11-х класів у лютому 2016 року взяли участь у Всеукраїнській грі Puzzle”. Друге місце на Всеукраїнському рівні посіли 3 учениці 8-А класу: Дорогань Олександра , Рабус Марія, Стець Катерина, 3 місце – Курило Іван (8-А). На регіональному рівні друге місце посіли 7 учнів: Асауленко Дар’я, Гаран Наталія, Сучко Аліса, Бортник Ана (7-А клас), Кузьменко Любов, Сіренко Валерія (11 клас), третє місце – 4 учні (Марченко Артем 5-А, Коптєлова Валерія 7-А, Курбацька Анна 7-А, Степанова Юлія 11 клас). 

У березні відбувся музично-літературний вечір «Весняні квіти для мами».  До уваги учнів 5-х, 6-х класів була підготовлена цікава програма. Учні молодших класів презентували інсценування  казок, а старшокласники  декламували вірші У.Шекспіра, Д.Г. Байрона, Р.Бернса.

Учні 11-го класу взяли участь у круглому столі, присвяченому якісній пілготовці до ЗНО-2016, під час якого були опробовані та обговорені типові завдання.

Учитель зарубіжної літератури Сорока І.А.  разом із вчителями англійської мови підготувала та провела години спілкування, присвячені вивченню життя та творчості У.Шекспіра  «Значення творчості великого англійського драматурга у світовій літературі» з  учнями 8-11-х класів (квітень 2016).

За традицією у квітні місяці пройшов  тематичний тиждень іноземної мови, протягом якого в креативній формі були запропоновані учням різноманітні цікаві заходи.

Учні школи 8-11х класів показали свою майстерність в епістолярному жанрі та взяли участь у  конкурсі на кращий лист другові (травень 2016). Кращі  листи написали Кругляк Катерина (11), Степанова Юлія (10), Єрьомичева Олена (9-Б).

У жовтні 2016 року 33 учні 8-11-х класів узяли участь у І етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови.

З метою розширення можливостей та самореалізації в напрямку оволодіння англійською мовою 24.11.2016 року у школі відбувся УІІ Всеукраїнський конкурс з англійської мови «Гринвіч». Учасниками стали 69 учнів 3-11-х класів. Із нетерпінням чекаємо результатів і сподіваємося на призові місця.

      Також у жовтні 2016 року з метою набуття знань про звичаї, традиції країни, мова якої вивчається, розвитку мислення та мовної культури, виховання толерантного ставлення до культури інших країн серед учнів 8-11-х класів 20.10.2016 р. була проведена вікторина  на кращого знавця традицій та звичаїв англомовних країн. Кращими стали Діденко Марина (11 кл), Степанова Юлія (11 кл),  Дорогань Олександра (8-А), Дрьомова Анастасія (8-Б), Кандиба Катерина (10), Єрьомичева Олена (10).

     У листопаді відбулася віртуальна подорож історичними місцями Лондона. Учні 5-8-х класів ознайомилися з історичними та визначними місцями  столиці Великої Британії. Після перегляду фільму учні взяли участь  у вікторині. Найактивнішими  були учні 7-А класу: Муравйов Геннадій, Бортник Анна, Курбацька Анна  та учениці 7-Б класу  Поливач Марія, Сидоренко Олександра.  

       Проведені протягом року різноманітні заходи сприяли активізації інтересу учнів до мови міжнародного спілкування та  популяризації сучасної освіти. Головною особливістю проведених  заходів стала їх відмінність від традиційних форм уроку, що  сприяє підвищенню мотивації учнів до вивчення іноземних мов, стимулює виявлення творчих здібностей.