Засідання педради - жовтень 2018

29 жовтня в закладі освіти відбулося засідання педагогічної ради «Ушанування національних традицій народу та виховання патріотизму  через медіаосвіту школярів»
   Заступник директора з виховної роботи Ступка О.В. наголосила на актуальності теми, адже сучасний  світ стрімко розвивається. За останні десятиліття відбувся швидкий розвиток  нових технологій,  змінилися  підходи до виховання. Бурхливий розвиток техніки та інформаційних технологій вимагає від кожного із нас адаптації до нових процесів в інформаційному суспільстві. Адже інформаційно-комунікаційні технології розвиваються дуже швидко, а це значить, що система мас-медіа нагально потребує цілеспрямованої підготовки кожної особистості до вмілого і безпечного користування ними.
    Навчити дітей добувати, класифікувати, аналізувати, використовувати інформацію, яку дають ЗМІ, - один із напрямів реалізації медіаосвіти в Україні. Використання медіатехнологій у процесі навчання та виховання дітей  -  необхідна складова роботи сучасного вчителя.
 Уже в молодших класах вчителі впроваджують в освітній процес новітні технології, виховуючи дітей на прикладах українських традицій та патріотизму. Досвідом своєї роботи з цього питання поділилася Мильник С.В., учитель 3-Г класу з інклюзивною формою навчання .
      Важливою є робота з лідерами учнівської молоді.  Так у закладі працює шкільне учнівське самоврядування «Відродження». Одним із пріоритетних напрямів у роботі учнівського парламенту є національно-патріотичне виховання, про яке розказала педагог-організатор  Ноздріна О.В.
Першоелементом національної культури є, безумовно, рідна мова. Завдання відродження, збереження мови, знайомство з традиціями українського народу вирішують, в першу чергу, вчителі української мови та літератури, які впроваджують на своїх уроках різноманітні інтерактивні технології. Учитель української мови та літератури Павловська І.Л. зупинилася на формах роботи щодо виховання патріотизму та гордості за свій народ на уроках мови та літератури.
 Як учні розвивають мислення, вчаться аналізувати, формулювати власну думку, отримують більше цікавої та корисної інформації , у тому числі і про рідний край, повідомила учитель географії Шевченко С.Г.
Учитель образотворчого мистецтва та керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтв «Мальовнича Петриківка»  Білоконь Л.О. виховує шану до національних традицій, навчаючи дітей малювати українські мотиви.
Використання комп'ютера на уроці дозволяє зробити процесс навчання мобільним та цікавим. Питання виховання «комп’ютерної» культури висвітлила Середа  О.В.
Патріотичне виховання  пропагується не тільки на уроках рідної мови та літератури, а й на уроках англійської мови та на годинах спілкуваня. Досвідом роботи  поділилася Коденець І.В.
Наша країна сьогодні переживає важкий етап. Розбудова української держави ставить на порядок денний надзвичайно важливе та невідкладне завдання – розвиток країни та  виховання справжнього громадянина, патріота рідної землі. Тому зусилля педагогів мають бути спрямовані на виховання учнів у дусі патріотичного обов'язку, готовності до військової служби та захисту України, формуючи повагу до національних надбань і традицій та впроваджуючи  в освітній процес новітні технології задля розквіту України та розвитку дітей.