День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

     18.05.1944 року розпочалася депортація кримських татар з місця їх постійного проживання. Тільки за три дні було вивезено більше 183 тисяч кримських татар у Казахстан, Узбекистан, Таджикистан. Після депортації кримських татар в Криму двома указами від 1945 і 1948 років було перейменовано всі (за винятком міст Бахчисарай, Джанкой, Ішунь, Саки та Судака) поселення, назви яких мали кримськотатарське походження (понад 80% від загальної чисельності поселень Криму).
      У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
    Тож у закладі освіти пройшли заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій та Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар. Учителя історії та класні керівники проводили: засідання круглого столу, де учням розповідали про трагічні  події 18 травня 1944 року; інформаційні хвилини на уроках історії «Боротьба за повернення на Батьківщину», «Депортація кримськотатарського населення та інших народів», «18.05.1944 – трагічна дата в історії кримсько-татарського народу» та провели дискусію, ключовим питанням якої було:  «Як вплинула депортація кримських татар на долю цього народу та його сучасне положення?»