Чекаємо Вас за адресою:
м.Херсон
вул.Кости Хетагурова, 59
(0552) 37-28-97
(0552) 37-28-97
school-4-kherson@ukr.net
Новини
Коста Хетагуров 2018
12 Жовтня

Мистецтво навколо нас

Батьківські збори "Готуємося до ЗНО 2019"
12 Жовтня

 Готуємося до ЗНО-2019

Година спілкування в 3-Б класі
11 Жовтня

Година спілкування "Будь обережним з незнайомими людьми"

Вечір пам'яті

Творча  зустріч з поетом Анатолієм Качаном

12 вересня 2018 року на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей відбулась творча  зустріч 3 класу з дитячим поетом Анатолієм Качаном. Під час зустрічі він розповів про цікаві випадки зі свого життя, зачитав улюблені вірші, опубліковані у його збірках. Учні із задоволенням слухали поета та зацікавились його творчістю. На згадку письменник подарував учням школи №4 книжку лірики та ігрової поезії «За нашим садом грає море»

 

Відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста»

13.11.2017р для учнів 6-х класів була проведена відео – екскурсія «Прогулянки вулицями рідного міста». Учні мандрували знайомими маршрутами  та дізнавалися про цікаві факти з життя видатних людей на чию честь  були названі ці вулиці. Школярам дуже сподобалась така незвичайна подорож. 

 

Відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо»

9.10.2017р для учнів 7-х класів була проведена відео - бесіда «Закохуємося тільки у чуже, а рідне - любимо». Захід присвячений  125 річниці з дня народження  М. Цвєтаєвої. Працівники 21 бібліотеки розповіли учням про цікаві факти з життя  поетеси. Учні відкрили для себе невідомі сторінки біографії М. Цвєтаєвої та із задоволенням глибше познайомились з її творчістю.

Турнір юних природознавців «ЗООленд»

25.09.2017 для учнів 3-х класів було проведено турнір юних природознавців «ЗООленд». Мета заходу формувати у дітей гуманне ставлення до тваринного світу, ознайомити з рідкісними тваринами рідного краю, розвивати навички правильного ставлення до тварин. Захід був спрямований на виховання любові до братів наших менших, та розвиток почуття особистої відповідальності за долю тварин.

 

 

Ерудит-шоу «Пані Енциклопедія»

25.09.2017р. до шкільної бібліотеки завітала працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки,  і провела для учнів 5 класів ерудит-шоу «Пані Енциклопедія». Мета заходу узагальнити знання учнів про вміст енциклопедій та поглибити їхні знання учнів. Діти завзято відповідали на запитання вікторини та запам’ятали цікаві факти.

«Пам’яті тих, хто не повернувся додому»

20.02.2017року для учнів 10 класу був проведений реквієм, присвячений вшануванню пам’яті героїв  Небесної сотні «Пам’яті тих, хто не повернувся додому». Працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки ознайомили школярів  із історичним та суспільним значенням Революції Гідності, з хронологією мужності окремих героїв Небесної Сотні, розкрили суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїзм захисників України. Учням розповили і про тих героїв, які полягли, і про тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України сьогодні. Захід має патріотичну направленість, виховує національну свідомість,  розвиває бажання стати гідними громадянином України.

 

«Дерево мого роду»

6.02.2017 року  до учнів 7 класу завітали працівники ЦБС ім. Л. Українки з бібліотечної філій  15 та провели Family фест «Дерево мого роду». Мета заходу формувати в учнів родинні почуття, розширити та поглибити уявлення дітей про сім’ю, родину, рід та їх значення в житті людини. Навчити складати «родовідне дерево». Бібліотекарям вдалося пробудити у дітей пізнавальний інтерес до історії свого роду, творчу уяву, почуття любові й поваги до батьків, родини, гордості за свій народ, його історію, культуру татрадиції. Дітям дуже  сподобався захід.

«Кеш–флоу по-херсонські»

Для учнів 7 класів 6.02.2017року було проведено фінансову гру «Кеш–флоу по-херсонські ». Мета заходу мотивація підлітків стати більш фінансово обізнаними, соціально активними, навчити їх як правильно розпоряджатись своїми коштами. Учні із задоволенням приймали участь в різноманітних конкурсах відповідали на питання вікторини та вирішували  задачі на фінансову тематику.

«Соборність Українського народу»

23 січня 2017 року для учнів 9 класів була проведена історично – пізнавальна екскурсія  « Соборність Українського народу». Це було велике свято для українського народу, яке відбулось 22 січня 1919 року. На майдані святої  Софії було проголошено Злуку всіх українських земель в одну спільну Соборну Україну.  День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності земель. Тільки разом ми можемо досягти успіху, зробити нашу країну багатою та процвітаючою.

«Як козаки на Січі розважались»

12.10.2016 до дня українського козацтва для учнів 4-х класів була проведена гра «Як козаки на Січі розважались». Захід був спрямований  на те, щоб розширити знання учнів про Україну та її культуру, історію та звичаї. Під час спортивних змагань учні розвивали швидкість, реакцію, спритність та сміливість. Діти з великим задоволенням приймали участь в різноманітних розважальних конкурсах.

«Бажав я для скованих волі…»

Для учнів 7-х класів 3.10.2016.  відбулася відео розповідь «Бажав я для скованих волі…» до 160 річчя з дня народження І.Франка. На заході учнів ознайомили із творчим і життєвим шляхом видатного українського письменника. Учні із задоволенням прослухали цікаві факти із життя письменника та ще більше зацікавились його творчістю

Інформина «Україна на карті світу»

3.10.2016.в шкільній бібліотеки для учнів 5-х класів було проведено інформину «Україна на карті світу». Учням розповіли про найцікавіші міста нашої країни, разом з дітьми згадали ближніх сусідів нашої держави, переглянули відео ролик про Олешківські піски. 

 

«Бабин Яр - машина жаху»

27.09 2016 до 75 річчя трагедії у Бабиному Яру для учнів 10 класу був проведений урок - спогад «Бабин Яр - машина жаху». Учні школи дізналися про те, що  21-22  вересня 1941 року, тобто за тиждень до масових антиєврейських акцій, у Києві розпочався терор проти євреїв. Облави на них проводилися щодня. Німці та поліцаї зупиняли євреїв на вулицях, знущалися зі старих і хворих, за будь-який прояв непокори вбивали на місці. А з 29-31 вересня розпочала свою роботу страшна машина - Бабин Яр, яка забрала більше ста тисяч людських життів.

«Твої орієнтири у виборі книги»

26.09.2016 до школи завітав працівник Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки Мішаткина М.В., яка провела для учнів 5-х класів бібліотечну лоцію «Твої орієнтири у виборі книги». Вона розповіла про нові надходження до їхньої бібліотеки та продемонструвала  деякі з них. Діти з захопленням передивлялися книжки та мали змогу задати  працівнику бібліотеки різноманітні запитання. Зустріч пройшла в жвавій і веселій обстановці.

«Починаємо з зарядки»

26 вересня 2016р. в шкільній бібліотеці пройшов урок заклик «Починаємо з зарядки» для учнів 6 класу. На урок були запрошені керівник фітнес - клубу «Аврора» Шевченко Г.Г. та її помічники. Учні уважно прослухали лекцію Сербиной Е. про здоровий спосіб життя. Ще з більшим захопленням учні приступили до практичного заняття зі степ - аеробіки та джампінгу на батуті. Це заняття провила Данилевская Н. Учням дуже сподобався цей розвиваючий захід.

«Олешківські піски» 

25.04. 2016. до школи завітали представники Національного природничого парку «Олешківські піски» Лазарева А.Л та Єфремова В. Працівники парку розповідали учням 7-х класів про тваринний  та рослинний світ Херсонщини. Учні з цікавістю слухали про дивовижну пустелю Таврійського краю.

Презентація книжки К.М Савченко

20.04.2016 в шкільній бібліотеці відбулася презентація книжки «Нам бомби свої колискові співали…» херсонської письменниці, лауреата літературної премії ім. Б. Лавреньова, члена Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України», члена Національної спілки журналістів України      К.М Савченко. Вона багато років працювала в нашій школі. Це Відмінник освіти України, кавалер ордена « Іристон» Осетино-Аланської діаспори в Україні...

Її книжка  присвячена учителям херсонської школи № 4,  дитячі роки яких випали на воєнні часи. Війна 1941-1945 років принесла українцям хвороби, знущання, голод, смерть. Багато дітей залишилися без батьків, без житла, тому змушені були самостійно шукати помешкання, їжу, одяг. Вони працювали за верстатами поруч із дорослими, не знаючи сну й відпочинку, деяких дітей вивезли на роботу до Німеччини.

В книжці зібрані спогади про страшну війну, яка увірвалась в їхні дитячі душі пекучим осколком, відібравши дитинство назавжди. 

 

На презентацію завітали вчителі школи, ветерани педагогічної праці, герої книжки Катерини Миколаївни, начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Думінська С.В., представники обласної громадської організації «Діти війни».

«Модний приговор»

18.04 2016. для учнів 5 класу було проведено майстер клас «Модний приговор», на котрий були запрошені працівники салону «Едем».До нас завітали директор Жарова Світлана Миколаївна майстер – універсал парикмахерського діла та два працівники салону Зенченко Татьяна та Скрипник Олександра. Вони навчили дівчат заплітати косички та перетворювати їх у чарівні зачистки.  Діти із задоволенням спостерігали за їхньою майстерністю  та намагались повторити такі ж зачистки.

«School Boor Crossing»

22.03. 2016 «School Boor Crossing» продовжує крокувати нашою школою.

   

 

 

Бібліотечний урок «Віват Мюнхаузен»

21.03.2016 в шкільній бібліотеці для учнів  6 класу відбувся бібліотечний урок «Віват Мюнхаузен», на якому учні розділились на команди для виконання різноманітних завдань. Діти із задоволенням шукали інформацію про Мюнхаузена у бібліотечному фонді, в абетковому каталозі, енциклопедіях та словниках.

Засідання клубу  «Сонце в долонях»

18.03.2016 відбулось третє засідання клубу  «Сонце в долонях», на якому були присутні учні  4-В класу. Для дітей було проведено майстер - клас виготовлення поробок із солоного тіста. Разом із бібліотекарем та класним керівником діти зробили оберіг для свого класу і разфорбували фігурки із гіпсу. Учням дуже сподобалось таке незвичайне засідання клубу.

«Джепарді»

17.03.2016. до шкільної бібліотеки завітала працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки з відділу іноземної роботи. Для учнів 4-х класів було проведено вікторину «Джепарді». Діти  завзято відповідали на запитання вікторини іноземною мовою та мали змогу вивчити та запам’ятати нові іноземні слова.

«Мы - родом не издетства, из войны»

16.03.2016. учні 4 класів ЗОШ №4 здійснили поїздку до Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки на захід до 72 річниці визволення Херсонщини від німецько – фашистських загарбників «Мы - родом не издетства, из войны». Діти із захопленням слухали розповідь про ті буремні часи та переглядали відео про визволення нашого міста.

 

«School Boor Crossing»

3.03.2016. «School Boor Crossing» розпочав свою діяльність.

 

Відіолекторій  «Секрети краси»

29.02.2016 для дівчат  5 класів було проведено  відіолекторій  «Секрети краси». Мета - заходу навчити дівчат берегти здоров’я та бути красивими, бо справжня краса - це природня краса.Оргонізатори заходу намагалися навчити дівчат підкреслювати ті чи інші риси обличчя за допомогою косметичних засобів. 

 

Бібліотечний урок «Книга нового покоління»

29 лютого для учнів 8-А класу провели бібліотечний урок з теми «Книга нового покоління». Представник обласної дитячої бібліотеки імені Дніпрової Чайки у формі мандрівки провела школярів стежками нових книжок. Учні приймали активну участь у конкурсах, ребусах, інтелектуальних вправах.

 

Тренінг «Віяння моди на здоров’я»

9.11.2015р. для учнів 8 класу був проведений  тренінг «Віяння моди на здоров’я». Мета заходу узагальнити знання учнів про здоров’я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя та поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров’я . Учні приймали участь в рольових іграх, показували пантоміму а капітани команд змагалися на найкраще знання прислів’їв про здоров’я . Діти, залишаючи захід, були сповненні бажання вести здоровий спосіб життя.

Лінгвістичний експрес

9.11.2015р. до шкільної бібліотеки завітала працівник дитячої обласної бібліотеки імені Дніпрової Чайки Мішаткіна М.В, яка провела для учнів 8 класів лінгвістичний експрес «У пошуках мовних скарбів». Цей захід був присвячений Дню Української мови та писемності

 

«Казковий калейдоскоп»

6.11.2015р. учні 5 та 7 класів ІПК завітали на театралізовані ігри та читання «Казковий калейдоскоп».Мета заходу -  повторити й узагальнити знання народних та авторських казок, розширити кругозір дітей, розвивати пам'ять, увагу, кмітливість, уяву, вміння перевтілюватися виховувати в учнів любов до книги. Організаторам заходу вдалося  пробудити бажання читати, вивчати більше казок та ділитися своїми  враженнями.

 

Клуб «Сонце в долонях»

5.11.2015р. в шкільній бібліотеці відбулось перше засідання клубу «Сонце в долонях», на якому були присутні учні 2 - 4 класів ІПК. Діти завітали до літературної вітальні «Золота осінь», де вони прослухали мелодії із циклу «Пори року» П. Чайковського, В Вівальді, приймали участь в різноманітних конкурсах, декламували вірші. А найцікавішим заняттям було розфарбовувати розмальовки,  що діти зробили з великим задоволенням

Літературно-мистецький календар

14 вересня 2015 року були запрошені представники відділу іноземних мов Херсонської обласної бібліотеки ім. Дніпрової Чайки до школи № 4 для презентації літературно-мистецького календаря. Вони розповіли про маловідомі, але напрочуд цікаві свята та знакові дати. Учні 9-х класів із захопленням слухали про те, що, крім улюблених традиційних свят, можно відзначати маловідомі  Дні моря, сонця, снігу, вітру, шоколаду, кави, музики, танго, друзів, поцілунків…. І попри те, що ці дні николи не стануть вихідними, радість від них зігріватиме дитячі серця і надихатиме на створення маленьких і великих див…

 

Історичний пазл "Моє святе і рідне місто"

14 вересня 2015 в шкільній бібліотеці пройшов історичний пазл «Моє святе і рідне місто». На ньому були присутні учні 9-х класів. Діти дізналися про 10 цікавих фактів про рідне місто. Відповідаючи на запитання вікторини, учні складали пазли і перед їх очима відкривалися яскраві панорами Херсонщини. Цей захід був присвячений святкуванню дня міста, яке відбувається в 3-ю суботу вересня.

 

Урок мужності.

«След Афганской Войны».

16 лютого 2015 року в шкільній бібліотеці відбувся урок мужності.

Урок був присвячений війні в Афганістані. Ця війна своїм чорним крилом доторкнулась до багатьох наших сімей, принесла с собою цинкову труну, безногих, безруких, осліплих, важко хворих молодих хлопців. Війна в Афганістані – це горе, тих хто безпосередньо в ній приймав участь. Учні 9-Б класу, що були присутні на заході, дуже пройнялись цією темою.

 

 

Екологічна гра.

«ЩО? ДЕ? КОЛИ?»

9 лютого 2015 року в шкільній бібліотеці пройшла екологічна гра «ЩО? ДЕ? КОЛИ?». В грі приймали участь учні 4-А класу. Мета гри - розширити знання учнів про природу, розвити бережне ставлення до нашої планети, бо наша земля жива і в неї є душа. І ця душа просить допомоги. 

Інформ-досьє

15 грудня 2014року в шкільній бібліотеці разом з б/ф №21 було проведено інформ – досьє, на якому були присутні учні 8-А класу. Захід був присвячений Херсонській   багаторазовій  олімпійській чемпіонці з художньої  гімнастики Ларисі Латиненій  виполонилось 80 років від дня народження. Учням розповіли про життя цієї видатної жінки, про її досягнення в спорті та про виникнення Олімпійських ігор. На завершення учням було запропоновано прийняти участь в різноманітних конкурсах з даної теми.

Загальносистемний вечір пам’яті  

«За життя, Вітчизну і любов».

(до 70-річчя визволення України).

10 листопада 2014 року в шкільний бібліотеці відбувся вечір пам’яті, присвячений 70-річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. На заході були присутні учні 7-А, 8-Б класу. Захід присвячений тим, хто на своїх плечах виніс цю тяжку війну, проливав кров, голодував, був готовий віддати життя. Прадіди ціною свого життя боролися за те, щоб у нас було свято, щоб був мир на Землі. 

 

Крокуючи рідним містом.

13 жовтня  2014 року в шкільний бібліотеці відбулася відео мандрівка «Крокуючи рідним містом» для учнів 5-А  кл. Під час мандрівки учні мали змогу поринути в минуле від часу заснування міста Херсона до наших днів , помилуватися мальовничими краєвидами, ознайомитись з історичними пам’ятниками, церковними храмами, підприємствами.